امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130150
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
نامدار عبداللهیان مشاور وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص «مصاحبه مجید ...

نامدار عبداللهیان مشاور وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص «مصاحبه مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور پیرامون عدم اجرای طرح‌های آتیه و بیمه درمان دانش‌آموزان استثنایی و تخصص نداشتن مدیران سابق این سازمان» اظهار داشت: برخی برنامه‌ها و فعالیت‌های دیگران را به اسم خود تمام کنند، به عنوان مثال بحث رایگان شدن سرویس ایاب و ذهاب کودکان استثنایی تهران سال گذشته به سرانجام رسید و در سال 92 مصوبه‌ای در این خصوص از شورای شهر تهران گرفتیم و این طرح برای امسال نیست.

وی اضافه کرد: در مورد پروژه صیاد شیرازی نیز باید عنوان کنم که این پروژه یک پروسه یک روزه یا دو روزه نبود و مکاتبات و مستندات آن در آموزش و پرورش استثنایی موجود است؛ این طرح که از چند سال پیش شروع شد امسال به بهره‌برداری رسید و نباید زحمات دیگران را زیر سؤال برد.

رئیس سابق آموزش و پرورش استثنایی کشور در این خصوص که عنوان شده است هیچ فرد متخصصی در سازمان مسئولیت نگرفته است، گفت: معاونان وزیر از سوی وزیر آموزش و پرورش انتخاب می‌شوند و ایراد گرفتن به معاونان وزیر در حقیقت ایراد به انتخاب وزیر است.

وی ادامه داد: از زمانی که آقای قدمی از آموزش و پرورش استثنایی رفتند 4 نفر شامل آقای طباطبایی، خانم کشاورز، آقای هژبری و بنده، مسئولیت این سازمان را بر عهده گرفتند که آقای طباطبایی دارای فوق‌لیسانس روانشناسی تربیتی، خانم کشاورز دارای دکتری تعلیم و تربیت و بنده پزشک هستم.

عبداللهیان با بیان اینکه لزوماً نباید مدیر دارای تخصص باشد بلکه معاونان و زیر مجموعه وی باید دارای تخصص باشند، گفت: دو معاونی که در آموزش و پرورش استثنایی دانشجوی دکتری روانشناسی کودکان استثنایی بودند توسط رئیس فعلی سازمان عزل شدند؛ آیا آنها می‌توانستند مشکلات را درک کنند یا افرادی که هیچ سنخیتی با آموزش و پرورش استثنایی ندارند؟

وی بیان داشت: بنده اولین مجری طرح بیمه طلایی فرهنگیان کشور بودم و وقتی مسئولیت این سازمان را به عهده گرفتم، طرح آتیه و بیمه درمان متوقف شده بود.

رئیس سابق سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: در طول مدت بیش از 2 سالی که در این سازمان فعالیت کردم نه تنها به حل مشکلات دانش‌آموزان پرداختم بلکه بحث سختی کار و هزار امتیاز را برای معلمان استثنایی گرفتیم که این مصوبه باعث شد نیروی انسانی که از آموزش و پرورش استثنایی به دلیل قطع مزایا رفته بود، بازگردد و درخواست‌ها برای فعالیت در آموزش و پرورش استثنایی زیاد شد، به طوری که در طول دوران مدیریت بنده 3 هزار نیروی انسانی به این سازمان اضافه شد.

وی افزود: برگرداندن سنوات ارفاقی و هوشمند سازی مدارس از برنامه‌هایی بود که در آن دوران انجام شد.

عبداللهیان اضافه کرد: طرح بیمه درمان در زمان خانم کشاورز حذف شد شاید چون ایشان احساس می‌کرد که این طرح جزو وظایف سازمان آموزش و پرورش استثنایی نیست.

وی در خصوص طرح آتیه نیز گفت: در سال‌های 86-85 سپرده گذاری در یکی از بانک‌های دولتی انجام شده بود که از محل سود سپرده‌ها به دانش‌آموزان استثنایی مستمری پرداخت می‌شد که در زمان خانم کشاورز نهادهای نظارتی ورود پیدا کردند و عنوان شد که این طرح، مسیر قانونی را طی نکرده است و دیوان محاسبات حکم داد این وجوه باید به خزانه بازگردد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: در آن زمان مشخص شد  اسامی برخی دانش‌آموزان استثنایی که برای پرداخت مستمری اعلام شده بود به هیچ دانش‌آموزی تعلق نداشت یعنی دانش‌آموزی با این نام و نام خانوادگی وجود نداشت که پس از بازگشت این پول به خزانه از معاون و وزیر آموزش و پرورش تقدیر و تشکر شد.

عبداللهیان در خصوص کوچک‌سازی آموزش و پرورش استثنایی گفت: موضوع کوچک‌سازی سازمان از خواسته‌های دولت بود و ما از 180 پست، 60 پست خالی داشتیم که به 100 پست تثبیت شد و یکی از تکالیف مجلس بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها