امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130156
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی نوید ادهم، عضو هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان و دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی نوید ادهم، عضو هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان و دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه گردهمایی دانشجو معلمان برادر فعال فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور(رویش) که امروز در مجتمع فرهنگی و هنری آدینه برگزار شد، خطاب به دانشجو معلمان اظهار داشت: از دو جهت به دانشجو معلمان این دانشگاه تبریک می‌گویم.

وی افزود: نخستین تبریک به مناسبت انتخاب این شغل و تبریک دوم بابت فعال بودن شما در عرصه فرهنگی و اجتماعی است و اگر بخواهیم به تعلیم و تربیت موثری دست یابیم، به این فعالیت‌ها نیاز داریم؛ امیدواریم این نگاه به تعلیم و تربیت که توأم با فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است را بتوان به سایر دانشجو معلمان تسری داد.

عضو هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه شما دانشجو معلمان قطعاً دغدغه نظام آموزش و پرورش را دارید، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به مثابه یک پل ارتباطی است که میان گذشته، حال و آینده ارتباط برقرار می‌کند.

نوید ادهم ادامه داد: شما دانشجو معلمان رهروان آینده هستید و باید ذهنتان معطوف به آینده باشد و بتوانید یک تصویرگری از آینده داشته باشید؛ چرا که اگر نتوانید این تصویرگری را داشته باشید، این آموزش و پرورش یک آموزش و پرورش ناکارآمد است؛ باید مولفه‌های یک معلم خوب را در خود بگنجانید و سیستم آموزش و پرورش را به سمتی هدایت کنید که پاسخگو باشد.

وی با بیان این مطلب که یکی از بحث‌های جدی ما بحث «مهدویت» و تصویرگری از آینده است، افزود: خوشبختانه مباحث دینی در مقایسه با سایر ادیان که با گذشت زمان بسیاری از اندیشه‌هایشان باطل شده اما در مقابل آیات و روایات ما با گذشت زمان دقیق‌تر و عینی‌تر می‌شود.

دبیر شورای عالی آموزش و پرورش در ادامه به سه ویژگی مهمی که دانشجو معلمان باید به آن واقف باشند، اشاره کرد و گفت: نخستین ویژگی این است که دانشگاه فرهنگیان و دانشجو معلمان باید «تربیت دینی» را سرلوحه کار خودشان قرار دهند و در این راستا توانمندی‌های لازم را کسب کنند؛ به اعتقاد اکثر صاحب‌نظران آینده بشر یک آینده «دینی» و «معنویت‌گرا» خواهد بود و حتی آنهایی که دیروز دین را افیون جامعه می‌دانستند، امروز از حرف خود بازگشته‌اند.

نوید ادهم به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: این سند که آقای مهرمحمدی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان، به عنوان فردی بسیار خوش فکر و با سابقه‌ای درخشان در امر پژوهش در تدوین آن نقش داشتند، در حال حاضر روی میز آموزش و پرورش قرار دارد، بر تصویرگری دینی در آینده تأکید کرده است.

دبیر شورای عالی آموزش و پرورش به حملات وحشیانه «داعش» اشاره کرد و گفت: این گروه به نام دین اما ضد دین عمل می‌کنند و چون می‌دانند آینده، یک آینده دینی خواهد بود، سعی دارند که ریشه دین را بخشکانند.

وی ویژگی دوم را «آینده فناورانه» عنوان کرد و گفت: در آینده فناوری بیش از امروز در زندگی ما نقش آفرینی خواهد کرد؛ معلمی که امروز این فناوری را نداند و سر کلاس برود، خیلی از دانش‌آموزان خود عقب است؛ این موضوع در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش «تربیت فناورانه» عنوان شده و بر آن نیز تأکید شده است.

نوید ادهم در ادامه خاطرنشان کرد: ویژگی سوم این است که به نظر می‌رسد آینده ما یک «آینده عقلانی» خواهد بود؛ هم‌اکنون از کم عقلی‌ها و بی عقلی‌ها در حال فاصله گرفتن هستیم؛ تربیت عقلانی باید در سیستم آموزش و پرورش ما ترویج یابد.

عضو هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: این سه ویژگی که ذکر شد، ویژگی‌هایی هستند که دانشگاه فرهنگیان و دانشجو معلمانی که قرار است 30 سال کار تعلیم و تربیت را بر عهده داشته باشند، باید بر آن واقف باشند و به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با بیان این مطلب که دانشگاه فرهنگیان باید در زمره بهترین و کارآمدترین دانشگاه‌های کشور باشد، اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان در زمان تأسیس مخالفان و موافقانی داشت، نگاه موافقان به افق امروز بود، بنده امید زیادی به این دانشگاه دارم که باید در افق بدرخشد و در دل دانشجویان خود امید ایجاد کند؛ این دانشگاه می‌تواند مرکز تربیت اسلامی در منطقه و جهان اسلام باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها