امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۲۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130166
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی نعمتی در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی معلولین در مرکز حمایت از معلولین ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی نعمتی در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی معلولین در مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران برگزار شد، اظهار داشت: معلولان ضایعات نخاعی گروهی از معلولان جسمی - حرکتی هستند که سازمان بهزیستی کشور متولی رسیدگی به آنها است این در حالی است که سازمان بهزیستی کشور، دانشگاه، بیمارستان و سایر مراکز خدماتی ندارد.

وی افزود: اولین نیازی که معلولان ضایعات نخاعی دارند وسایل اولیه است.

معاون مرکز روزانه و توان‌پزشکی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در یکی، دو سال اخیر در زمینه پوشش این نیاز رشد بیش از صد در صدی داشته‌ایم و چنانچه دولت اعتبار کافی به سازمان بهزیستی دهد آن را برای معلولان هزینه می‌کنیم همچنین با توجه به نیاز معلولان ضایعات نخاعی به وسایل کمکی پزشکی بسته کمک بهداشتی از سوی سازمان بهزیستی به آنها تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: ضایعه نخاعی جزو معلولیت‌های منحصر به فردی است که مبتلایان به آن نیازهای وسیعی دارند.

این معلولان معمولاً به علت فشارهای مکانیکی به پوکی استخوان مبتلا می‌شوند از طرفی ارگان‌های داخلی بدن مانند کلیه آنها دچار آسیب فراوانی می‌شود.

سازمان بهزیستی تلاش می‌کند تا با پیگیری‌های مستمر بیمه خدمات توان‌پزشکی و وسایل کمک پزشکی را در اختیار معلولان ضایعات نخاعی قرار دهد.

نعمتی گفت: فردی که دچار ضایعه نخاعی می‌شود باید خود را با شرایط زندگی سازگار کند بنابراین با توجه به اینکه این افراد مادام‌العمر با این وضعیت مواجه هستند باید بیمه سلامت برای همه عمر آنها در نظر گرفته شود. امیدواریم این اتفاق بیفتد تا رسالت حمایتی سازمان اجرایی شود.

معاون مرکز روزانه و توان‌پزشکی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: وجوه دیگر وظایف ما فعالیت‌های اجتماعی و حرفه‌ای است به دلیل مشکلات فراوان فرهنگی و اقتصادی نرخ بیکاری در معلولان به شدت زیاد است در حال ایجاد مراکز خاص معلولان ضایعه نخاعی هستیم و تاکنون 5 مرکز را در استانهای چهارمحال بختیاری، کرمان، قزوین، گلستان و یزد احداث کرده‌ایم و ششمین مرکز نیز تا پایان سال جاری در تهران شروع به فعالیت می‌کنند در کنار اینها 61 مرکز جسمی و حرکتی نیز در حال فعالیت است که به معلولان ضایعات نخاعی نیز خدمات ارائه می‌دهد.

وی با بیان تعداد کم مراکز خاص معلولان ضایعات نخاعی خاطرنشان کرد: دلیل کم بودن این مراکز سخت‌گیری استانداردها و نیروهای انسانی متخصص است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها