امروز : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130171
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الهه کولایی عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران امروز - ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الهه کولایی عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران امروز - سه‌شنبه - در همایش دیپلماسی هسته‌ای در دانشگاه علامه طباطبایی گفت: متأسفانه در برنامه‌ریزی جدید برای رشته علوم سیاسی روند سیاست‌گذاری و نگاه به دو کشور مهم روسیه و چین حذف شده و این امر جای تأسف دارد.

وی افزود: باید از درون و ملاحظات روسیه بر پرونده هسته‌ای ایران نگاه شود و متأسفانه تاکنون هیچ‌کس به این امر توجهی نکرده است.

کولایی افزود: تاکنون از سیاست‌های روسیه در قبال ایران درک واقعی صورت نگرفته است.

وی اظهار داشت: پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، روس‌ها به سرعت پس از اظهارات پریماکوف الزامات ژئوپولتیکی و همجواری با کشورهای اسلامی را دنبال کردند.

کولایی خاطرنشان کرد: روسیه از همه ابزارهای خود برای رسیدن به منافع تجاریش از سال 1995 و از قِبَل ایران استفاده کرده است.

وی گفت: همکاری هسته‌ای روسیه با جمهوری اسلامی ایران در راستای تغییر افکار این کشور با کشورهای اسلامی صورت گرفته است.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: روس‌ها در مذاکرات جدید هسته‌ای در وین و مسقط مایل به ادامه یافتن وضعیت عدم نتیجه‌گیری بودند، زیرا منافع آنها اینگونه می‌طلبد؛ ضمن اینکه روس‌ها کاملاً با دیگر طرف‌های درگیر با ایران و علیه تهران همکاری می‌کنند.

وی اظهار داشت: روس‌ها به دلیل تأثیر روابط ایران و آمریکا بر خود به دنبال عدم نتیجه‌گیری مذاکرات هسته‌ای با ایران هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها