امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130177
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، استان «حسکه» در شمال شرقی سوریه و به طور خاص شهر «الشدادی»، واقع در جنوب این استان امروز

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، استان «حسکه» در شمال شرقی سوریه و به طور خاص شهر «الشدادی»، واقع در جنوب این استان امروز سه‌شنبه شاهد عملیات‌های گسترده نیروی هوایی ارتش سوریه علیه مواضع و تجمعات گروهک تروریستی تکفیری «داعش» بود.

در این ارتباط یک منبع میدانی سوری از هدف گیری مرکز اورژانس داعش در شهر الشدادی و مرکز اداره میدان‌های نفتی «الجبسه» و بازار «الهال» این شهر که داعش آن را به پارکینگ خودروهای خود تبدیل کرده، خبر داد و اعلام کرد که در جریان این عملیات بیش از 18 تروریست تکفیری داعشی کشته و ده‌ها نفر زخمی و 14 دستگاه خودرو نظامی آنها منهدم شدند.

این منبع میدانی سوری با بیان اینکه در میان کشته‌های داعشی دو سرکرده این گروه نیز مشاهده می‌شود، از عملیات دیگر نیروی هوایی ارتش سوریه در منطقه «جبل العزیز» به عنوان مهمترین کانون تجمع و تمرکز داعش در شهر الشدادی و مناطق اطراف شهرک‌های الکرامه و المیلبیه و سیلوهای گندم منطقه «صباح الخیر» نیز خبر داد.

این درحالی است که عملیات ارتش سوریه علیه داعش در مناطق نزدیک به شهر الشدادی و قرار گرفته در مسیر بزرگراه «تل تمر» جنوبی که شهرک‌هایی مانند ام الکبر، مفرق صدیق، مخروم و السرب را در برمی‌گیرد، همچنان ادامه دارد و یگان‌های پیاده نظام ارتش سوریه موفق شدند، در این راستا پیشروی‌های قابل توجهی را در محورهای استراتژیک و مهم منطقه محقق و مواضع خود در این مناطق را مستحکم کنند تا به این ترتیب امکان رصد و تحت نظر داشتن تحرکات عناصر تکفیری داعش برای آنها فراهم گردد.

شهر حسکه در شمال شرقی سوریه که مرکز استان حسکه به شمار می‌آید، از جمله شهرهای امن سوریه است و هم اکنون عملیات‌های ارتش سوریه در این استان در ریف جنوبی و جنوب غربی آن متمرکز است.

ریف غربی شهر حسکه و به طور مشخص شهرک‌های ام الدبس، ام الحمایل، المتحصنین، تل مجدل و العشره شاهد درگیری‌هایی میان نیروهای کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه با عناصر وابسته به گروهک تکفیری داعش است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها