امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۲۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130184
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجمع عمومی سازمان ملل متحد امروز سه‌شنبه با رأی قاطع 161 عضو، پیوستن رژیم صهیونیستی به ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجمع عمومی سازمان ملل متحد امروز سه‌شنبه با رأی قاطع 161 عضو، پیوستن رژیم صهیونیستی به پیمان عدم اشاعه تسلیحات اتمی را خواستار شد.
به گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص، در این قطعنامه که تنها با مخالفت 5 کشور از جمله آمریکا و کانادا مواجه شد، از عدم پیوستن صهیونیست‌ها به «ان‌پی‌تی» انتقاد شده است.
در متن قطعنامه مزبور به این مطلب اشاره شده که در خاورمیانه، این تنها رژیم صهیونیستی است که به این پیمان نپیوسته است. 18 کشور به این قطعنامه رأی ممتنع دادند.
رژیم صهیونیستی تاکنون حاضر به پیوستن به پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان‌پی‌تی) نشده است.
صهیونیست‌ها در پایگاه اتمی دیمونا در جنوب اراضی اشغالی، فعالیت چشمگیری دارند و تاکنون به بازرسان بین‌المللی، اجازه ورود به این تأسیسات زیرزمینی را نداده‌اند.
در سال 1365 یک دانشمند صهیونیست به نام « مردخای فانونو» در گفت وگو با «ساندی تایمز»، از فعالیت‌های مخفیانه در دیمونا پرده و پس از دستگیری، 18 سال به زندان رفت؛ وی گفته که 11 سال از این دوران را در بند انفرادی گذرانده است.
مردخای پس از آزادی در اردیبهشت ماه سال 1383، گفت که در زندان به مسیحیت گرویده است ولی بر اساس حکم دادگاه، مشمول اقامت اجباری در اراضی اشغالی است و حق خروج از اسرائیل را ندارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها