امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130189
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، روز سه‌شنبه را باید روز شعله‌ور شدن جبهه‌های شمالی و جنوبی سوریه به شمار آورد و در این ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، روز سه‌شنبه را باید روز شعله‌ور شدن جبهه‌های شمالی و جنوبی سوریه به شمار آورد و در این بین جبهه غوطه غربی دمشق و به طور مشخص شهر «داریا» بسیاری از نگاه‌ها را به خود جلب کرد.

براساس گزارش‌های رسیده از سوریه، برای سومین روز متوالی شهر داریا در ریف دمشق شاهد درگیری‌های شدید میان یگان‌های ارتش سوریه با گروهک‌های تروریستی بود که اطراف بارگاه مطهر حضرت «سکینه» (س) به ویژه محور شرقی آن متمرکز بود و نیروهای ارتش سوریه حملات سخت و شدید تروریست‌های مسلح برای نفوذ به این منطقه از محور شمالی را نیز دفع کردند.

این درحالی است که منابع میدانی سوری از پیشروی نیروهای ارتش سوریه ظرف دو روز گذشته در منطقه داریا پس از عملیات غافلگیرانه این نیروها علیه مواضع و تجمعات تروریست‌ها در این منطقه و تسلط بر قرارگاه‌ها و مواضع و ساختمان‌های تحت تصرف آنها اطراف بارگاه حضرت سکینه خبر می‌دهند.

در غوطه غربی دمشق ارتش سوریه تلاش گروهک‌های تروریستی مسلح برای نفوذ از مزارع «خان الشیح» به سمت بزرگراه «السلام» (صلح) در ریف دمشق را دفع کرده و ده‌ها نفر از آنها را کشته و زخمی کردند.

این درحالی است که اطراف شهرک «عربین» از محور «المتحلق» جنوبی در شهر داریا نیز شاهد درگیری‌های شدید و گسترده بود.

همچنین این گزارش‌ها از درگیری‌های شدید در محور «حرستا»، در ریف شمالی دمشق خبر می‌دهند که منجر به قطع شدن بزرگراه حمص – دمشق شد که تک تیراندازان وابسته به گروهک‌های تروریستی منطقه تلاش داشتند، طی آن خودروهای عبوری را هدف قرار دهند.

اما در شمال سوریه و از شهر حلب نیز گزارش شده است که درگیری نیروهای ارتش سوریه با عناصر تروریستی مسلح در منطقه «حندرات» و در کوی «الطراب» اطراف شهر حلب، واقع در شمال سوریه کشته و زخمی شدن چندین تروریست را درپی داشت.

یگان توپخانه ارتش سوریه نیز مواضع گروهک‌های تروریستی مسلح در مناطق بیانون، العامریه، مایر، بستان القصر، خان طومان، اشرفیه، بنی زید، السکن الشبابی، اللیرمون، حریتان، عندان و بخش قدیمی شهر حلب را گلوله باران کرده و ضربات سنگین و مهلکی به آنها وارد آوردند که کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از تروریست‌های مسلح و خودروها و تجهیزات نظامی‌اشان را درپی داشت.

از دو شهرک شیعی‌نشین «نبل» و «الزهراء»، در ریف شمالی حلب گزارش شده که گروهک‌های تروریستی تکفیری از جمله «جبهه النصره» به حملات خود علیه این دو شهرک برای نفوذ به آن ادامه می‌دهند که با مقابله کمیته‌های مردمی دفاع از نبل و الزهراء مواجه شده‌اند،‌ به گونه‌ای که در جریان درگیری‌های روز سه‌شنبه ده‌ها تروریست وابسته به النصره در جریان درگیری با کمیته‌های مردمی این دو شهرک به هلاکت رسیدند که در میان کشته‌ها یک سرکرده لیبیایی جبهه النصره نیز مشاهده می‌شود.

این درحالی است که کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه در شهر «عین العرب»، یا همان «کوبانی»، در ریف شمالی حلب نیز حملات گروهک تروریستی تکفیری داعش در محورهای جنوب غربی و شرق این شهر را دفع و با عناصر تکفیری داعش در منطقه بازار «الهال» را دفع کردند.

در شرق سوریه و استان «دیر الزور» یگان‌های ارتش سوریه با تکفیری‌های داعشی در نزدیکی دانشگاه صنعت شهر دیر الزور به شدت درگیر شدند. در همین راستا یگان توپخانه ارتش سوریه نیز تجمعات و مقرهای گروهک‌های تروریستی در دو شهرک البو عمر و المریعیه و منطقه حویجه صکر در دیر الزور و کوی «الوعر» در شهر حمص،‌ واقع در مرکز سوریه و شهرک‌های سلمى، غمام و الزوی در ریف لاذقیه و شهرک «الرهجان»، در ریف شرقی حماه را گلوله باران کردند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها