امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130192
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در چهارچوب گفتگوهای مشورتی دو کشور ، لاپو پیستللی، معاون وزارت امور خارجه ایتالیا طی ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در چهارچوب گفتگوهای مشورتی دو کشور ، لاپو پیستللی، معاون وزارت امور خارجه ایتالیا طی سفری به تهران با مجید تخت روانچی ، معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه ملاقات و در خصوص موضوعات دو جانبه ، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

در این ملاقات مجید تخت روانچی با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته طی یکسال اخیر در روابط دو کشور خواستار توسعه متوازن روابط تهران – رم در ابعاد مختلف ، تعمیق بخشیدن به آن بر اساس منافع و علایق مشترک و ظرفیت های موجود در روابط دو کشور شد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به موضوع هسته ای اظهار داشت :جمهوری اسلامی ایران گام های بزرگی را برای حل این موضوع برداشته و امیدوار است با اتخاذ گام های جدی از سوی طرف مقابل به زودی به توافق جامع برسیم.

لاپو پیستللی، نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه مهم منطقه ای ایران و تاکید بر اراده ایتالیا برای توسعه مناسبات خود با تهران ابراز امیدواری نمود روابط تهران – رم در مسیر توسعه گام بردارد.

وی همچنین با اشاره به روند رو به افزایش ناامنی های ناشی از تحولات عراق و سوریه و اقدامات تروریستی داعش در منطقه و نیز وجود علایق مختلف دو جانبه ، منطقه ای و بین المللی بر ضرورت افزایش همکاری ها و رایزنی های ایران و ایتالیا تاکید کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها