امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130193
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
«سلیم حربا» تحلیلگر نظامی و راهبردی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید کرد: «استفان دی مستورا» فرستاده ویژه

«سلیم حربا» تحلیلگر نظامی و راهبردی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید کرد: «استفان دی مستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه اگر خواهان موفقیت طرح خود برای حل بحران سوریه است باید اصول علمی و عملی درستی برای آن پایه‌ریزی کند و اینکه نقشه راه برای حل بحران سوریه باید در وهله نخست ملتزم به حقوق بین‌المللی باشد.

اصل موفقیت طرح دی مستورا خشک شدن ریشه حامیان تروریسم در سوریه است

حربا با تاکید بر اینکه موفقیت طرح دی مستورا خشک کردن ریشه حامیان تروریسم و توافق بر سر مبارزه با تروریسم در همه مناطق سوریه است، گفت: همه طرف ‌ای بحران سوریه باید در قبال این موضوع مسئولیت پذیر باشند.

سلیم حربا گفت: طرح دی مستورا برای اینکه به نتیجه مطلوب خود دست یابد باید چندین مورد درباره آن لحاظ شود نخست اینکه این طرح، کامل کننده روند آشتی ملی جاری در سوریه باشد و دیگر اینکه آنچه مخالفان سوریه خوانده می‌شوند سلاح خود را تحویل داده و به وضعیت خود پایان بدهند.

کارشناس سوریه افزود: شبه نظامیان مسلح در سوریه باید بپذیرند که دولت سوریه کنترل امور در مناطق حضور این شبه نظامیان را در دست بگیرد و نیروهای امنیتی و پلیس هم در این مناطق مستقر شوند.

به گفته حربا مساله مهم دیگر این است که شبه نظامیان با ورود کمک‌های بشردوستانه به مناطق تعلیق درگیری موافقت کرده و راه بین المللی مواصلاتی بین حلب و دیگر شهرها و مهم ترین آن حلب به حمص را بازگشایی کنند و بدون لحاظ این موارد طرح دی مستورا هیچ پیشرفتی برای حل بحران سوریه نخواهد داشت.

حمله به نبل و الزهراء با هدف توقف پیشروی ارتش سوریه و جلوگیری از اجرای طرح دی مستوراست

تحلیلگر نظامی و راهبردی سوریه درباره حمله جبهه النصره به دو شهرک نبل و الزهراء واقع در شمال غرب شهر حلب گفت: این حمله با دو هدف صورت گرفت نخستین هدف آن توقف پیشروی ارتش سوریه در محورهای مهم شهر حلب شامل «حندرات» تا «دوار الکاستیلو» و «اللیرمون» است و هدف دوم تلاش افراد مسلح برای به هم ریختن پازل و ممانعت از اجرای طرح دی مستورا است.

جبهه النصره دست راست اردوغان در سوریه شده است

حربا ادامه داد: جبهه النصره دست راست اردوغان است و آنکارا وقتی مطمئن شد که مخالفان نمی‌توانند هیچ چیزی در سطح سیاسی یا نظامی محقق کنند جبهه النصره را برای رویای خود در سرنگونی نظام بشار اسد به خدمت گرفته است.

دمشق با مخالفان خارج نشین گفت‌وگو نمی‌کند

تحلیلگر نظامی سوریه درباره گفت وگوی سوری- سوری که روسیه به دنبال احیای آن است گفت:بر اساس نتایج سفر ولید المعلم وزیر خارجه سوریه به مسکو معلوم است که دمشق آماده گفت‌وگو با مخالفانی ملی است که خود را به بیگانگان نفروخته‌اند و خواستار مداخله نظامی آمریکا و کشورهای غربی علیه دولت و ملت سوریه نشدند.

وی افزود: مسکو به این مساله ایمان دارد که کسانی که به آمریکا و کشورهای حامی تروریسم دل بسته‌اند دمشق با آنها وارد گفت‌وگو نمی‌شود بخصوص کسانی که خود را مخالفان خارج نشین می‌دانند هیچ نماینده سیاسی یا میدانی در داخل سوریه ندارند.

تحلیلگر نظامی سوریه در پایان گفت‌وگوی خود تاکید کرد: کسانی که به راه حل سیاسی در سوریه اعتقاد دارند باید ضرورت این مساله را هم درک کنند که راه حل سیاسی بر مبنای گفت‌وگوی سوری-سوری باید باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها