امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130198
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک سوم مردم روسیه (31 درصد) معتقدند که جنگ سرد بین روسیه و غرب ممکن است از سرگرفته شود و ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک سوم مردم روسیه (31 درصد) معتقدند که جنگ سرد بین روسیه و غرب ممکن است از سرگرفته شود و یک چهارم (25 درصد) آنها نیز معتقدند که این جنگ هم اکنون هم جریان دارد.

روزنامه «نیزاوایسیمایا گازیه‌تا» چاپ مسکو روز سه‌شنبه نوشت: این مسئله در تحقیقات صورت گرفته از سوی مرکز سنجش افکارعمومی سراسری روسیه مشخص شده است. ضمن اینکه 35 درصد از شهروندان روسیه هم بر این عقیده هستند که احیای جنگ سرد در جهان امروز یا بسیار محال و یا کاملا غیرممکن است. 

کارشناسان بر این باورند که انتظار از سرگیری جنگ سرد در میان جامعه روسیه بشدت افزایش یافته است. عبارت به اصطلاح «انگیزه جنگ سرد» اگر در ماه مارس سال 2014 به میزان 36 امتیاز از 100 ثبت شده بود، در ماه نوامبر به 70 امتیاز رسیده و این در حالی است که در ماه فوریه سال 2013 فقط 10 امتیاز بود.

به نوشته این روزنامه، 23 درصد از مردم روسیه که معتقد به امکان احیای جنگ سرد هستند، علت آن را اقدامات آمریکا و اتحادیه اروپا می‌دانند. 15 درصد معتقدند که حوادث رخ داده به خودی خود باعث بروز این مسئله شده است و 12 درصد اعمال تحریم‌ها علیه روسیه را علت این مسئله می‌دانند.

ضن اینکه آن دسته از افرادی که احتمال جنگ سرد را بعید می‌دانند، 20 درصدشان بر این باورند که رئیس‌جمهوری و دولت روسیه اجازه نخواهند داد چنین اتفاقی بیفتد، 13 درصد هم تصور می‌کنند که از لحاظ اقتصادی به نفع هیچ کس نیست که چنین وضعیتی بار دیگر در جهان حاکم شود.

دوران جنگ سرد به دوره‌ای از تاریخ گفته می‌شود که مناقشه جهانی بین اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا و متحدانش وجود داشت که در این دوره زمانی هر یک از دو طرف سعی داشتند از درگیری نظامی مستقیم خودداری کنند، ولی بشدت برای افزایش قدرت بازدارندگی خود در مقابل طرف دیگر تلاش می‌کردند. جنگ سرد بلافاصله بعد از پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945 آغاز شده و تا فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 ادامه داشت.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار