امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130201
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «احمد رضا خیرمند» کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در آرژانتین ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «احمد رضا خیرمند» کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در آرژانتین که در مراسم افتتاح دفتر منطقه‌ای فارس در بوینوس آیرس سخن می‌گفت، اظهار داشت: دنیای امروز عصر ارتباطات نامیده شده است به این دلیل که رسانه‌های ارتباط جمعی به لطف پیشرفت‌های چشمگیر در عرصه‌های مختلف تکنولوژیک و فارغ از محدودیت‌های جغرافیایی، فرهنگی و غیره، به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات مورد نظر خود را به مخاطب می رسانند.

وی افزود: با این وجود، کشورهای قدرتمند غربی و گروه‌های انحصار طلب خبری وابسته به آنها، با سوء استفاده از این ابزار به شکل دهی افکار عمومی بنا بر میل خود و نه واقعیت می پردازند.
کاردار سفارت ایران در آرژانتین در ادامه تصریح کرد: به عنوان مثال گروه‌هایی همچون داعش که اکنون از سوی کشورهای غربی به عنوان گروههای تروریستی شناخته می‌شوند، تا چندی قبل از سوی همین کشورها، گروههای آزادی طلب نامیده می شدند و جنایات آنها در سوریه و عراق وارونه از  رسانه های غربی منتشر می شد.
خیرمند با اشاره به توسعه کمی و کیفی رسانه های ارتباط جمعی در کشورمان و ضمن تشریح آماری از وضعیت رسانه‌ها،  آنها را جایگزینی در مقابل انحصار طلبی رسانه ای غرب دانست.
وی با اشاره به تاریخچه تاسیس پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و نقش این خبرگزاری پیشرو در انتقال سریع و به هنگام تحولات در منطقه بویژه در کشورهای عراق و سوریه افزود: این خبرگزاری اکنون به عنوان منبع خبری در منطفه تبدیل شده است.
خیرمند از تصمیم پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برای تاسیس دفتر خبری در آرژانتین و افزودن زبان اسپانیولی به زبانهای تحت پوشش خود استقبال کرد و ابراز اطمینان نمود که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مدت کوتاهی خواهد توانست جای خود را در مجموعه رسانه های آمریکایی لاتین به عنوان یک خبرگزاری مستقل و صدای جهان سوم باز کند.
فتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بوینوس آیرس با حضور سید‌نظام‌الدین موسوی، کاردار سفارت ایران، دیپلمات‌های مقیم، شخصیت‌های سیاسی و نمایندگان رسانه‌های گروهی به صورت رسمی افتتاح شد.
دفتر منطقه‌ای آمریکای لاتین پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به مرکزیت بوینوس آیرس از 6 ماه قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرد و خردادماه سال جاری موفق شد، مجوز رسمی فعالیت خود را از دولت آرژانتین دریافت کند. 18 کشور آمریکای لاتین در حوزه فعالیت این دفتر منطقه‌ای قرار دارند.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها