امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130209
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز گذشته رسانه‌ها خبر از جمع‌آوری کتاب «همت» شامل زندگی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز گذشته رسانه‌ها خبر از جمع‌آوری کتاب «همت» شامل زندگی نامه داستانی شهید همت منتشر کردند که واکنش های وسیعی در بر داشت.

چرایی جمع آوری کتاب نارضایتی خانواده شهید همت اعلام شده بود که محمد عزیزی نویسنده این کتاب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس پیرامون این موضوع و جمع آوری کتاب اظهار بی اطلاعی کرد.

اما این مسئله امروز در نشست خبری حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت ارشاد هم مطرح شد که وی اینگونه گفت: چه کسی کتاب را جمع کرده است؟ کسی نمی‌تواند خودسرانه کتابی را جمع کند. این کار باید مصوبه داشته باشد که تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است.

وی توضیح داد: گاهی وقتی یک کتاب منتشر می‌شود قطعا مراحل قانونی را طی کرده است و اجازه نشر دارد، پس توزیع می‌ شود، اما با برخی اظهار نظرهای دیگران نمی‌توان مانع از توزیع کتاب شد.

وی ادامه داد: کتاب شهید همت مجوز گرفته است و بعد منتشر شده، ولی خانواده، دوستان و یا دیگران می توانند به کتاب‌ نقدهایی داشته باشند، ما پیشنهاد می کنیم اگر کسی نسبت به کتاب مجوز گرفته شده اعتراضی دارد باید به نویسنده منتقل کند،  تا در چاپ‌های آتی با نظر او تغییرات اعمال شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها