امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130211
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست نقد و بررسی کتاب «یادداشتهای محرمانه کنسولگری انگلستان در سیستان و قاینات» روز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست نقد و بررسی کتاب «یادداشتهای محرمانه کنسولگری انگلستان در سیستان و قاینات» روز چهارشنبه 12 آذرماه با حضور مترجم اثر محمود فاضل بیرجندی، محمود رفیعی و مجید تفرشی برگزار خواهد شد.

کتاب «یادداشتهای محرمانه کنسولگری انگلستان در سیستان و قاینات» مجموعه اسنادی از مکاتبات محرمانه هفتگی کنسول انگلستان در سیستان و قاینات، در سالهای جنگ اول بینالملل، (1295 تا 1297 خورشیدی) است که برای حکومت انگلیس فرستاده میشد. این اسناد از زمره بخشهای مکاتبات و مستندات وزارت امور خارجه انگلستان است که از طبقهبندی خارج شده است.

اسناد این کتاب، نکتههای فراوانی درباره جنبههایی از اوضاع و احوال امارت قاینات و سیستان دارد. زیرا آنچه در خلال سالهای جنگ جهانی اول بر این سرزمین گذشت مکتوب و مدون نشده است این سندها، اگرچه مربوط به دورهای کمتر از سه سال است اما کمک بسیاری به روشنشدن بخشی از مجهولات آن دوره دارد.

«یادداشتهای محرمانه کنسولگری انگلستان در سیستان و قاینات» سال 92 در 392 صفحه از سوی نشر هیرمند چاپ و منتشر شده است.

نشست نقد و بررسی کتاب «یادداشتهای حرمانه کنسولگری انگلستان در سیستان و قاینات» از ساعت 16 در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک 2 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها