امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130217
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمانچه و صدای پرنفوذ و دل انگیز آن برای دوستداران موسیقی ایرانی شناخته شده است. از دهه پنجاه به بعد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمانچه و صدای پرنفوذ و دل انگیز آن برای دوستداران موسیقی ایرانی شناخته شده است. از دهه پنجاه به بعد آوای لغزنده و مداوم کمانچه در لا به لای موسیقی ملی و سنتی ایران جاری شد و به همت شیفتگان اندیشمند موسیقی ایران توانست جان تازه ای بگیرد و در ابعاد مختلف اجراهای موسیقی ایرانی اعم از محلی، سنتی، تکنوازی و گروه نوازی، نمود گویا و غیر قابل انکاری داشته باشد.

کتاب دو جلدی «شیوه کمانچه نوازی» برای آموزش این هنر اصیل ایرانی نگاشته شده تا علاقه مندان هنر موسیقی بتوانند بیش از پیش با نواختن این ساز ایرانی آشنا شوند. مدت‌ها کتابی مخصوص کمانچه وجود نداشت و هنرجویان از کتاب‌های ویلن استفاده می‌کردند؛ به همین منظور استاد آذرسینا نویسنده این کتاب برای جایگزینی موسیقی زنده و پویای مبتنی بر اصالت، در فضای آشفته و به هم ریخته موسیقی ایرانی، اقدام به تدوین این کتاب کرد.

مطالب کتاب در مدت پانزده سال نوشته شده است و استفاده از آن در کلاس‌های آموزشی تجربه شده و اصلاحات لازم صورت گرفته است. مبانی متدنویسی در این کتاب با دقت کامل مورد نظر بوده است.

از جمله ویژگی‌های کتاب این است که روند تکاملی درس‌ها به طریقی است که ضمن در نظر گرفتن توانایی هنرجو برای اجرا، تمام مسائل فنی کمانچه نوازی از همان اول در شکل ساده ای مطرح می‌شود.

مطالب جدید کتاب به ترتیب و در جای لازم آمده و از آوردن علامت یا مطالبی که آموزش آن مورد نظر نیست پرهیز شده است. برخورد کتاب با مسئله ریتم و فاصله مبتنی بر اصولی است که مطابق با در نظر نگارنده است و قطعات انتخاب شده از نوازنده‌های کمانچه با دقت تمام نت نویسی و آرشه گذاری شده است، تا در معرفی نوع موسیقی و شیوه نوازندگی خاص آن نوازنده مفید واقع شود.

جلد اول این کتاب درباره شناخت ساز کمانچه، طرز نشستن و به دست گرفتن ساز و علامت‌های ویژه نت نویسی کمانچه می‌باشد و جلد دوم کتاب به آموزش نت مجموعه شور، مجموعه ماهور، مجموعه همایون و مجموعه چهارگاه می‌پردازد.

مجموعه دو جلدی «شیوه کمانچه نوازی» به قیمت 26 هزار تومان در مجموع و 13 هزار تومان به صورت تک جلدی از سوی انتشارات سروش منتشر و در اختیار علاقمندان به موسیقی اصیل ایرانی و نوازندگی کمانچه قرار گرفته است.

برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنید.

همچنین مرکز پخش پکتا ( نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقه مندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها