امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130221
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، ای آلبوم حاوی شش تصنیف بازسازی شده است که راویانی با سن متجاوز از هشتاد سال از پیشینیان خود آموخته و روایت نموده‌اند. ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، ای آلبوم حاوی شش تصنیف بازسازی شده است که راویانی با سن متجاوز از هشتاد سال از پیشینیان خود آموخته و روایت نموده‌اند. ساز و آوازها این آلبوم بر اساس آثار قدیمی موسیقی ایران است.

متین رضوانی‌پور در یادداشتی که در خصوص این آلبوم منشر کرده، عنوان داشته است: «به نیت یافتن و استخراج این گنجینه گران‌بها از دل راویان گمنام به توصیه و ارشاد سرور ارجمندم استاد یعقوب قمری شریف‌آبادی از سال 1383 تا کنون راهی اقصی نقاط ایران و عراق شده‌ام تا روایت شفاهی ارزنده‌ای را ثبت و ضبط کنم. گردآوری بیش از دو هزار آهنگ قدیمی وبکر از انواع گوناگون الحان بومی مذهبی، ایران، عراق، افغانستان و هند ومطابقت بخشیدن آنها با موسیقی قدیمی ایران دستاورد این جهد و تحقیق بوده است»

بنابراین گزارش در این آلبوم که شامل 10 قطعه می‌شود، قطعاتی چون «تصنیف درفشان»، «ساز و آواز در دستگاه ماهور»، «تصنیف عنبرنشان»، «تصنیف مخمورجام»، «تصنیف مرغ دل»، «تصنیف خوش‌خرامان» و «تصنیف سرافراز ایام» گنجانده شده است.

در این آلبوم میتن رضوانی‌پور به عنوان (خواننده و پژوهشگر)، محمدباقر زینالی (سنتور، کمانچه و بربط)، محمدامین‌پور (تار و بم تار)، سیاوش کریمی‌نژاد ( دف و دایره) حضور داشته‌اند.

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار