امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130225
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، سیدرضا صالحی امیری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان فارس در 25 قرن گذشته ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، سیدرضا صالحی امیری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان فارس در 25 قرن گذشته به‌ویژه در دوره هخامنشیان در میان 72 ملت با زبان، فرهنگ و ایدئولوژی‌های مختلف بدون خشونت ساماندهی و اداره می‌شده که مایه غرور، افتخار و هویت باارزشی است که ای‌ کاش در آموزش ‌و پرورش از موقعیت این خطه از میهن اسلامی‌مان یاد می‌شد.

وی خاطر نشان کرد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی دارای هشت برنامه استراتژیک شامل بازگشت به جایگاه خود در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی، سهولت دسترسی همگان به ذخایر منابع ملی، حلقه ارتباط با گذشته، حال و آینده، ظرفیت دیجیتال‌سازی منابع و کتاب‌های مأخذ، ایجاد اندیشگاه، دانشنامه فرهنگ معاصر، گسترش مراکز خدمات پژوهشی، توجه به تاریخ شفاهی و تبدیل آن‌ به دانستنی‌ها است.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به اینکه تاریخ ایران شفاهی و با زبان و کلام سخن می‌گوید و کمتر مکتوب شده است، افزود: باید فرهنگ، تاریخ، چراهای (ییلاق و قشلاق) استان فارس در گذشته، حال و آینده به‌طور مجدد شناسایی و به نسل آینده منتقل شود.

مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور تصریح کرد: ایران اسلامی با ثبت هفت اثر جهانی، چهار اثر منطقه‌ای و در سال جاری نیز 42 اثر در سطح ملی در میان کمیته‌های حافظه جهانی رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

صالحی امیری بیان داشت: برای گسترش فرهنگ گردشگری و شناسایی فرهنگ، تاریخ و ادبیات ایرانی اسلامی تفاهم‌نامه‌ای با میراث فرهنگی منعقد شده تا برای گردشگرانی که به ایران سفر می‌کنند بستری فراهم شود تا از سازمان اسناد و کتابخانه ملی دیدن و با تاریخ این سرزمین بیشتر آشنا شوند.

وی اضافه کرد: تمام حافظه‌های اسنادی که در تهران است نسخه دوم آن در استان فارس وجود دارد و در این راستا از احداث و راه‌اندازی کتابخانه بزرگ در کنار تخت جمشید استقبال می‌کنیم.
انتهای پیام/2448/خ30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها