امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130228
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تانزانیا دروازه بام آفریقا» مستندی است به روایت حمید نظیری آستانه ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تانزانیا دروازه بام آفریقا» مستندی است به روایت حمید نظیری آستانه از سفر گروه ۱۸ نفره از شهر اراک شامل تعدادی از اساتید دانشگاه، صنعتگران، ورزشکاران و جانبازان برای فتح کلیمانجارو (بام آفریقا) و دیدار و ارتباط با کشور تانزانیا و زنگبار که با بهره‌گیری از پژوهشی مناسب، موسیقی بومی، تصاویر جذاب حیات وحش آفریقا و هم چنین گفت‌وگوی صمیمی با مردم این کشور و سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور تانزانیا سعی دارد معرفی جامعی از آن کشور و زمینه‌های ارتباطی و سرمایه‌گذاری صنعتگران و تجار استان مرکزی در آفریقا داشته باشد.

گروهی 18 نفره از کوهنوردان استان مرکزی راهی سفری 15 روزه به آفریقا برای فتح قله کلیمانجارو می شوند. در این سفر از فرهنگ وتمدن تانزانیا وشهر دارالسلام وتوابع آن و حضور ایرانیان باستان در این شهر ها سخن به میان می‌آید.

این مستند در راستای تعامل صنعتی، تجاری و فرهنگی با کشور تانزانیا کوشیده است علاوه بر معرفی و شناسایی قاره آفریقا (تانزانیا و زنگبار) از منظر زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری و طبیعی، مزیت‌های سرمایه‌گذاری، ساختار فرهنگی و قومی و ... با نگاه ویژه ای چگونگی و حضور گسترده سرمایه گذاری ایرانیان علی الخصوص تجار و صنعتگران استان در این قاره بررسی کند.

توسعه گردشگری و اقتصای، ورزشی و تفریحات سالم، فرهنگ و طبیعت و ارائه تصاویر جذاب از حیات وحش آفریقا و بومیان ماسایی از اهداف اصلی این مجموعه مستند می باشد.

مستند «تانزانیا دروازه بام آفریقا» را حمید نظیری آستانه نویسندگی و تصویربرداری کرده است و حسن درویشی بعنوان تدوینگر و عبدالرضا عزیزی و بهمن رستمی بعنوان دستیار تصویر و تهیه در  این مستند همکاری کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار