امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130229
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،بهروز نشان مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: با مشارکت انجمن سینمای جوان آبادان اولین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،بهروز نشان مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: با مشارکت انجمن سینمای جوان آبادان اولین آفرین واره عاشورایی اروند را در دو شهر آبادان و خرمشهر با نمایش 52 عنوان فیلم کوتاه و حضور گروه های تولید فیلم و فیلمسازان از پیاده روی زائران حسینی در منطقه مرزی شلمچه برگزار می کنیم.

وی افزود: دبیر جشنواره سید مرتضی نعمت زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند است. نخستین آفرین واره عاشورایی اروند از تاریخ 14 تا 18 آذرماه به منظور ارتقای آثار کمی و کیفی سینماگران ایران همزمان در دو شهر آبادان و خرمشهر در سالنهای تالار مهر آبادان و تالار خلیج فارس خرمشهر برگزار می شود. این آفرین واره در دو بخش فیلم و عکس برگزار می شود که بخش فیلم آن با نمایش فیلم و تولید فیلم از پیاده روی بزرگ زائران حسینی در مرز شلمچه برگزار می شود.

مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد اروند، تصریح کرد: تعداد 162 فیلم از مراکزی چون صدا و سیما، حوزه هنری، سازمان تبلیغات اسللامی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دفاتر انجمن سینمای جوان ایران و فیلمسازان آزاد به دبیرخانه آفرین واره رسید که از این بین 52 اثر با نظر هیئت انتخاب آفرین واره اروند طیبه فلکیان، احسان همتیو مجید عیدان برای نمایش دو جریان آفرین واره انتخاب شدند.

وی ادامه داد: 52 فیلم کوتاه داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی که از بین تولیدات فیلمسازان سراسر کشور انتخاب شده به منظور آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان، دانشجویان، جوانان و خانواده های اروندی در دو شهر آبادان و خرمشهر برگزار می شود. همچنین در افتتاحیه این مراسم که در روز 18 آذرماه با حضور اهالی سینما و علاقمندان ب سینما در تالار خلیج فارس خرمشهر برگزار می شود، از فعالان فرهنگی و هنری اروند تقدیر به عمل می آید. همین طور بیش از 10 گروه فیلمسازی چهار نفره از مناطق هفتگانه آزاد کشور و استان هایی که در پنجاه و دومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان حاضر خواهند بود انتخاب شده است که از تاریخ 14 تا 18 آذر ماه با استقرار در منطقه مرزی شلمچه از این راهپیمایی باشکوه فیلمبرداری خواهند کرد.

نشان بیان کرد: از استان های ده گانه نیز برای تهیه عکس از این رویداد خبری حضور خواهند داشت. فیلمسازان و عکاسان تا ابتدای دی ماه فرصت خواهند داشت تا آثار تولید شده خود را به دبیرخانه آفرین واره در انجمن سینمای جوانان ایران منطقه آبادان تحویل دهند. آثار تولید شده در این تاریخ در جریان برگزاری پنجاه و دومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان در قالب بخش ویژه داوری خواهد شد. در روز اول آفرین واره کارگاه های معرفی منطقه و رویدادهای مهم پیاده روی زائران حسینی به گروه های فیلمسازی تشکیل خواهد شد. و در روز پایانی نیز با برگزاری مراسمی از گروه های فیلمسازی و عکاسان تقدیر و قدردانی خواهد شد.

وی در خصوص نمایشگاه عکس این آفرین واره، توضیح داد: از دیگر برنامه های آفرین واره برگزاری نمایشگاه عکس در شلمچه و موزه هنرهای معاصر آبادان با مشارکت موسسه فرهنگ و هنر شیعه اشاره کرد. بر این اساس و از آنجایی که مسوولان سازمان منطقه آزاد اروند نگاه ویژه ای به برگزاری اینگونه نمایشگاه های مذهبی در منطقه آزاد اروند دارند آثار اساتید مجرب عکاسی ایران شامل آقایان قاسم غضبانپور، سعید محمودی ازناوه، مسعود زنده روح کرمانی و خانم منصوره متعمدی و سایر هنرمندان که شامل هنرمندان آبادانی و خرمشهری هم می شوند به شکل یک نمایشگاه در سایز 70 در 100 چاپ و آماده سازی شده است که در موزه هنرهای معاصر آبادان و یادمان شلمچه برپا می شود. د رطول این مدت دو کارگاه عملی آموزشی عکاسی توسط دو تن از عکاسان برجسته برگزار می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سازمان منطقه آزاد اروند ضمن دعوت از عکاسان و هنرمندان سراسر کشور جهت حضور در این آفرین واره خواهشمند است علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر با انجمن سینمای جوانان ایران دفتر آبادان تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها