امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130235
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هوشنگ علی مددی، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن با دبیر کل لیگ شهرهای تاریخی جهان، شهر کیوتو، ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هوشنگ علی مددی، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن با دبیر کل لیگ شهرهای تاریخی جهان، شهر کیوتو، ملاقات و گفتگو کرد.

این دیدار عصر دیروز (دوشنبه دهم آذرماه) سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از رئیس، دبیرکل و اعضای محترم لیگ شهرهای تاریخی جهان به خاطر پذیرفتن و ثبت شهر تاریخی شیراز در فهرست شهر های تاریخی جهان گفت به اعضای این لیگ تبریک و تهنیت می‌گویم و امیدوارم حضور شهر تاریخی و فرهنگی شیراز با بیش از 4000 سال قدمت تاریخی باعث تقویت و پیشرفت فعالیت‌های لیگ شود.

سپس با ارائه پاورپونت تهیه شده در رایزنی فرهنگی به معرفی جمهوری اسلامی ایران به ویژه شهر شیراز پرداخت و بطور کلی این شهر را از ابعاد مختلف فرهنگی، تاریخی، گردشگری، اقتصادی و ... به اعضا معرفی کرد.

 

شیگه نوری شیباتا دبیر کل لیگ شهرهای تاریخی جهان ضمن تقدیر و تشکر از سرپرست رایزنی فرهنگی جهت حضور در این مراسم و پیگیری‌های پی در پی ایشان گفت: اکنون اعلام می‌دارم که عضویت شهر بزرگ و تاریخی شیراز در لیگ شهرهای تاریخی جهان به ثبت رسید و این شهر در کنار دیگر شهرهای کهن و معروف این لیگ از اقصی نقاط جهان قرار گرفت.

وی سپس پیوستن شیراز به لیگ را از صمیم قلب به  مردم ایران و اهالی شهر شیراز تبریک و تهنیت گفت.

سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان نیز حضور شهر شیراز را در فهرست شهرهای لیگ به همه اعضای آن تبریک گفت و از تلاش بی وقفه هیات رئیسه لیگ و مسئولین در ثبت این رویداد تشکر و قدردانی نمود. سپس طی مراسمی گواهی ثبت عضویت شهر شیراز به سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان تقدیم شد.

براساس این گزارش، این لیگ با 106 عضو و 15 سال سابقه یکی از مهمترین لیگ‌های شهرهای جهان است که از جمله شهر های آتن، بارسلون، وین، پاریس، بوستون، مونترال، هانوی، مکزیکوسیتی، قونیه و استانبول از اعضای آن هستند و تقسیم بندی اعضای این لیگ به شرح زیر است:

26 شهر از آسیا، 2 شهر از آفریقا، 48 شهر از اروپا، 20 شهر از شمال آفریقا، خاورمیانه، آسیای غربی و مرکزی، 3 شهر از آمریکای شمالی و 3 شهر از شهرهای اقیانوس آرام عضو این لیگ است.

ترجمه سند عضویت شهر شیراز در لیگ شهرهای تاریخی جهان در ذیل آورده شده است.

 

موضوع: اعلام نتیجه درخواست عضویت در لیگ شهرهای تاریخی جهان

جهت استحضار شهردار شهر جدیدالعضو در لیگ شهر های تاریخی جهان

 

شهردار محترم شهر شیراز

جناب آقای علیرضا پاک فطرت

 

از علاقمندی شما به فعالیت‌های لیگ شهرهای تاریخی جهان سپاسگزاریم.

از درخواست شما برای عضویت در این لیگ بسیار مسروریم.

هیات رئیسه لیگ شهرهای تاریخی جهان نشست اینترنتی را برای بررسی درخواست شما برگزار کرد. بدین وسیله مفتخرم که تبریکات قلبی خود را برای عضویت شما در لیگ شهرهای تاریخی جهان اعلام نمایم. بدین وسیله به استحضار می‌رساند که شهر شیراز به عنوان عضو جدید به لیگ شهرهای تاریخی جهان پیوست.

 

امیدواریم که شاهد حضور مثبت شما در فعالیت هایمان باشیم.

در نهایت آرزوی سلامتی و موفقیت برای شهرتان دارم.

 

ارادتمند شما

دایساکو کادوکاوا

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها