امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130244
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین قنادیان مسئول سازمان بسیج هنرمندان در مصاحبه با ستاد خبری کنگره "ملکوتیان صحنه"درخصوص برگزاری

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین قنادیان مسئول سازمان بسیج هنرمندان در مصاحبه با ستاد خبری کنگره "ملکوتیان صحنه"درخصوص برگزاری کنگره سراسری 2000 شهید هنرمند و همچنین کنگره 450 شهید تئاتر کشور با عنوان «ملکوتیان صحنه» گفت: طبق سخنان امام (ره) و حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا از با فضیلت ترین کارهاست که باید در حوزه فرهنگ و هنر بیشتر مورد توجه قرار گیرد. برای فعالیت تاثیر گذار در عرصه فرهنگ، لازم است توجه ویژه ای به این موضوع داشت و یکی از برنامه های جدی، قابل توجه و تاثیرگذار، برگزاری کنگره های تخصصی شهدای هنرمند است.

او در این خصوص افزود: پس از برگزاری کنگره های تخصصی هنرمندان شهید در سراسر کشور ، به استقبال برگزاری کنگره سراسری 2000 شهید هنرمند خواهیم رفت که این کنگره ماحصل برپایی 8 کنگره تخصصی در عرصه های عکس، تئاتر، خوشنویسی، فیلم، موسیقی، شعر و ادبیات داستانی می باشد و از زمان شروع به کار کنگره تاکنون 2060 هنرمند شهید شناخته شده اند.

قنادیان درباره دلیل و نحوه انتخاب  شهرها جهت برپایی کنگره های تخصصی، گفت: به جهت اینکه کنگره سراسری 2000 شهید هنرمند به صورت شایسته و جامع برگزار شود؛ اقدام به برگزاری 8 کنگره کرده‌ایم که تاکنون کنگره 110 شهید هنرمند عکاس با عنوان"یک پلک آسمان" به میزبانی استان یزد برگزار شده  و اکنون در حال برگزاری کنگره 450 شهید هنرمند تئاتر با نام "ملکوتیان صحنه" هستیم و خوشحالیم  که بتوانیم این کنگره را با حضور جمعی از هنرمندان فعال و شاخص تئاتر  و همچنین مسئولین عالی رتبه فرهنگی و هنری در حوزه هنرهای نمایشی و خانواده شهدای تئاتر در شهر اردبیل برگزار نماییم.

اما در خصوص انتخاب شهرهای مختلف باید بگویم، سعی شده هر کدام از این 8 کنگره را در یک استان برگزار کنیم، و این نکته از کارهای بسیار خوب و مثبت بسیج است که بدینوسیله می توانیم استان های مختلف را در حوزه های فرهنگ و هنر فعال کنیم و مشارکت دهیم، چرا که بر اساس عدالت توزیعی، بسیج هنرمندان همواره سعی دارد تا فعالیت ها، جشنواره های فرهنگی و هنری را در سطح کشور برگزار کند تا بدین طریق ظرفیت های فرهنگی و هنری بالقوه استانها به بالفعل تبدیل شود. با این امر فعالیت ها را از مرکز کشور (پایتخت) به دیگر نقاط کشور سوق خواهیم داد و این امر باعث توانمند سازی و جلب مشارکت بیشتر مردمی در حوزه فرهنگ و هنر، می شود.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان در خصوص برگزاری کنگره "ملکوتیان صحنه" و هنر نمایش ادامه داد: یکی از عرصه های مهم و تاثیر گذار فرهنگی و هنری جهت انتقال مفاهیم والای انسانی و ارزشی، هنر نمایش است. زیرا میزان تاثیر گذاری آن به نسبت دیگر هنرها بالاتر و دلنشین تر است.اگر بتوانیم وصایا، روحیات و تفکر شهدای عزیز انقلاب و دفاع مقدس را جمع آوری نماییم و سپس در جامعه بسط و گسترش دهیم، مطمئناً شاهد ترویج و اشاعه ی فرهنگ مقاومت خواهیم بود.تئاتر به عنوان یکی از اثر گذارترین عرصه های فرهنگی در جامعه بشمار می رود و ما سعی داریم تا هرچه بیشتر از ظرفیت های این حوزه استفاده نماییم.

او در پایان در خصوص انتخاب شهدای شاخص، گفت: از هر استان 5 شهید در هرعرصه به دبیرخانه سراسری 2000 شهید هنرمند معرفی شده اند که پس از بررسی آثار این هنرمندان شهید، بر اساس میزان تلاش هنری و اثرگذاری هنری، 1 یا 2 شهید شاخص در هر عرصه هنری انتخاب و معرفی می شوند و از این میان نیز شهید هنرمند شاخص در کنگره سراسری 2000 شهید هنرمند که در دهه سوم فروردین 94 مقارن با سالروز شهادت شهید اهل قلم"سید مرتضی آوینی"، روز هنر انقلاب اسلامی  و همچنین سالروز تاسیس بسیج هنرمندان معرفی خواهد شد.

بر این اساس، شهیدان حسین قشقایی و مسعود سهیلی به عنوان شهدای شاخص تئاتر در "کنگره ملکوتیان" صحنه معرفی و تجلیل می شوند.

کنگره 450 شهید تئاتر کشور با عنوان ملکوتیان صحنه به همت سازمان بسیج هنرمندان و به دبیری حسین مسافر آستانه چهارشنبه 12 آذر در اردبیل برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها