امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130248
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۹
تعداد بازدید: 149
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در دیدار با علما، فضلا و طلاب استان گلستان که در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در دیدار با علما، فضلا و طلاب استان گلستان که در حال برگزاری است، اظهار کرد: باید از وحدت و اتحاد برای منافع دنیا و انجام وظیفه حراست و حفاظت کنیم.

وی با تأکید بر اینکه اسلام تنها فقه و عبادت شخصی نیست، ادامه داد: امروز دنیا به این نتیجه رسیده که اسلام دینی است که یک انقلاب بزرگ را رهبری و به ثمرنشانده است.

رئیس جمهور از اسلام به عنوان یک قدرت سیاسی بزرگ نام برد و افزود: بعد از جنگ جهانی اول که قدرت اسلام تحت لوای عثمانی بود و به شکست انجامید، عده‌ای فکر نمی‌کردند که ایران روزی تبدیل به قدرت سیاسی شود.

روحانی عنوان کرد: اسلام یک دین سیاسی است که می‌تواند جامعه‌ای را اداره کرده و در برابر قدرت‌های جهان ایستادگی کند.

وی عنوان داشت: تلخ‌ترین زمان برای چهره اسلام روزهایی است که یک مشت افراد از خدا بی‌خبر تحت لوای تکفیر و سلفی‌گری کارد را در می‌آورند و سر یک نفر را می‌بُرّند و زشت‌ترین چهره را از اسلامی که رحمانی‌ترین دین جهان است، نشان می‌دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه اسلام دین مهربانی است، یادآور شد: اسلام حتی نسبت به خبیث‌ترین و فاسدترین افراد، منطق رحمانیت دارد و ملت‌ها را به سمت اصلاح سوق می‌دهد.

روحانی متذکر شد: در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و... عده‌ای دین خشونت و نفرت را در اذهان جهان می‌پاشند و شبکه‌های اجتماعی کاری کرده‌اند که کوچکترین فیلم و عکس طی چند ثانیه در سراسر جهان منتشر می‌شود و خشونت‌هایی را به نام اسلام ارائه می‌دهند و این مسئله نفرت بزرگی را در سراسر جهان برمی‌انگیزاند.

وی، رسالت روحانیت را در عصر حاضر مهم خواند و چنین توضیح داد:‌ ایران‌هراسی اکنون نسبت به چند سال اخیر پایین آمده است، سالها تبلیغ کرده بودند که ایران و اسلام مظهر خشونت است، اما اکنون در برابر طرح جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری همه کشورها به این طرح رأی دادند.

رئیس جمهور با بیان اینکه به زودی شاهد برگزاری یک اجلاس بزرگ برای مبارزه با خشونت و افراطی‌گری در کشور خواهیم بود، تشریح کرد:‌ برگزاری این اجلاس افتخار بزرگی برای ایران خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه بسیاری از علمای سنی و شیعه دنبال وحدت در دنیای اسلام هستند، بیان کرد: یکی از توصیه‌های اصلی امام راحل قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تأسی از وحدت بود و هفته وحدت یکی از ثمرات پیروزی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه حوزه‌ها و فقه اسلامی باید تقریب مذاهب باشد، اظهار کرد: باید شیعه و سنی، طوایف و اقوام را به یکدیگر نزدیک کنیم و دنیای اسلام در جهان متحد شوند.

رئیس دولت یازدهم، یکی از انتظارات دولت «تدبیر و امید» را پیشتازی روحانیت شیعه و سنی در وحدت خواند و گفت: امروز برای حل معضلات، توسعه و تعالی کشور از لحاظ مادی و معنوی، نیازمند وحدت هستیم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه فقر مادی منجر به فقر معنوی می‌شود، خاطرنشان کرد:‌‌ باید با فقر مادی و معنوی در جامعه مبارزه کنیم و در این راستا روحانیت باید پیشتاز اخلاق، معنویت، وحدت، اتحاد و توسعه کشور باشند.

روحانی در پایان با بیان اینکه از لحاظ اقتصادی بدون رقابت نمی‌توان به جلو حرکت کرد، اضافه کرد:‌ تکنولوژی باید پیشرفت کند نمی‌توان در ایران از یک هکتار 3 تُن گندم برداشت کرد، اما یک کشور دیگر از یک هکتار هفت تُن گندم برداشت کند، چراکه آن وقت صنعت و کشاورزی صرفه اقتصادی نخواهند داشت و محصول داخلی توان رقابت را از دست می‌دهند.

انتهای پیام/83003/ذ40/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها