امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130252
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۳۸
تعداد بازدید: 221
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «سید نظام الدین موسوی» که در مراسم افتتاح دفتر منطقه‌ای فارس در

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، «سید نظام الدین موسوی» که در مراسم افتتاح دفتر منطقه‌ای فارس در بوینوس آیرس سخن می‌گفت، ضمن خوش آمد گویی به شخصیت‌ها و مهمانان حاضر در مراسم اظهار داشت : طی چند روزی که در کشور آرژانتین بودم، متوجه شدم که افق نگاه ایرانی‌ها و آرژانتینی‌ها بهم نزدیک است، در جلساتی که با اندیشمندان و فرهیختگان آرژانتینی داشتم، احساس کردم که سالهاست با همدیگر دوست هستیم.

وی بزرگترین سرمایه شروع روابط 2 کشور ایران و آرژانتین را تعاملات رسانه‌ای دانست و تصریح کرد که این سرمایه ارزنده در کشورهای جنوب و جهان سوم مغفول مانده است، متاسفانه کشورهای جهان سوم اخبار و تحولات منطقه‌ای را از عینک کشورهای امپریالیستی می بینند و رسانه‌های امپریالیستی نیز آنچه خودشان دوست دارند، مخابره می‌کنند.
ما با پدیده آگاهی کاذب مواجه هستیم
مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه یادآور شد: برای ما جای تاسف دارد که اخبار آرژانتین را از رسانه‌های امپریالیستی بگیریم و یا بالعکس رسانه‌های آرژانتینی اخبار ایران را از آنها بگیرند، خوشبختانه در آرژانتین پروژه شکستن حصار رسانه‌ای مونوپول آغاز شده و این حرکت خوبی است اما تا زمانیکه که حصار شکسته نشود، مسیر موفقیت طی نشده است.

موسوی با بیان اینکه این دوره را عصر ارتباطات و اطلاعات نامگذاری کرده اند، افزود: بخشی از اطلاعاتی که رسانه‌های امپریالیستی منتشر می‌کنند، اطلاعات دروغ یا تحریف شده است، که بر اساس آن ما با پدیده‌ای بنام «آگاهی کاذب» مواجه هستیم. در بمباران اطلاعاتی مردم دنیا توسط رسانه‌های امپریالیستی حجم عظیمی از اخبار و داده‌های کذب، نادرست، تحریف شده و غیر واقعی القاء می‌شود که موجب تشویش اذهان مردم و احیاناً نتیجه‌گیری‌ و جهت‌گیری غلط می‌گردد. 
مدیرعامل فارس در ادامه تأکید کرد: پدیده آگاهی کاذب در کشورهای در حال توسعه و جهان سوم ایراد بزرگی است که ما اهالی رسانه باید برای آن چاره اندیشی کنیم، به قول شاعر معاصر ایران سهراب سپهری که گفت «چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید».
باید عینک رسانه‌ای غرب را بشکنیم/تصویر واقعی از آرژانتین مخابره می‌کنیم
موسوی گفت: باید عینک رسانه‌های غربی را بشکنیم، عینک جدید همان رسانه‌های مستقل کشورهای خودمان هستند، تجارب ارزنده‌ای در دو کشور وجود دارد که دو ملت باید از آن اطلاع پیدا کنند. وظیفه رسانه انتقال این تجربه هاست، آرژانتین در خاورمیانه را نباید فقط از طریق فوتبال بشناسند، علاوه بر فوتبال، ظرفیت‌های زیاد دیگری هم هست که باید شناخته شود.
مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه خاطر نشان کرد: پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; آمده تا گام‌های اولیه را بردارد و تصویری واقعی از آرژانتین به مخاطبان خود معرفی کند و در این زمینه دست یاری به سوی شما اصحاب رسانه و فرهیختگان آرژانتینی دراز می‌کنیم.
موسوی گفت: چرا باید به دلیل دخالت عوامل خارجی مدت‌ها روابط دو کشور سرد باشد، ایران و آرژانتین به عنوان دو کشور قدرتمند باید فارغ از تصمیمات نظام سلطه، روابط خود را تنظیم کنند.
فرهیختگان آرژانتینی فارس را رسانه خود بدانند
وی تصریح کرد: رسانه‌های وابسته به امپریالیسم احتمالاً در راستای همگرایی و همکاری رسانه‌های دو کشور سنگ اندازی می‌کنند اما اگر متحد باشیم، می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم. پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; فعالیت خود را در آرژانتین رسماً آغاز کرد و در آمریکای لاتین نیز گسترش می‌دهیم.
موسوی در ادامه یادآور شد که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بزودی زبان اسپانیولی را به عنوان پنجمین زبان خبری خود اضافه خواهد کرد. اندیشمندان و فرهیختگان آرژانتینی، پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; را رسانه خود بدانند، باید با اتحاد همدیگر مونوپول رسانه‌های دنیا را بشکنیم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد تعامل مفید و مسافرت اصحاب رسانه آرژانتین به ایران باشیم.
دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بوینوس آیرس با حضور سید‌نظام‌الدین موسوی، کاردار سفارت ایران، دیپلمات‌های مقیم، شخصیت‌های سیاسی و نمایندگان رسانه‌های گروهی به صورت رسمی افتتاح شد.
دفتر منطقه‌ای آمریکای لاتین پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به مرکزیت بوینوس آیرس از 6 ماه قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرد و خردادماه سال جاری موفق شد، مجوز رسمی فعالیت خود را از دولت آرژانتین دریافت کند. 18 کشور آمریکای لاتین در حوزه فعالیت این دفتر منطقه‌ای قرار دارند.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها