امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130267
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۷
تعداد بازدید: 158
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، عباس آخوندی صبح امروز در جمع خبرنگاران گلستان اظهار کرد: در مسیر ریلی گرگان به اینچه‎برون ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، عباس آخوندی صبح امروز در جمع خبرنگاران گلستان اظهار کرد: در مسیر ریلی گرگان به اینچه‎برون 18 کیلومتر ریل را از گرگان تا قره‎تپه تعویض کردیم و بنا داریم مابقی مسیرهای ریلی در گلستان را که سرعت قطار به 30 کیلومتر هم نمی‎رسد نوسازی کنیم.

وی تصریح کرد: هدفی که در وزارتخانه ترسیم کرده‌ایم این است که بتوانیم سرعت مسافر را به حداقل میانگین کشور یعنی 160 کیلومتر افزایش دهیم تا کسانی که می‎خواهند از این مسیر عبور کنند از سرعت خوب و امنیت بهتر بهره‎مند شوند.

وزیر راه و شهرسازی موقعیت ایران را استراتژیک خواند و گفت: کریدورهای شمال به جنوب و کریدور شرق به غرب از اهمیت فراوانی برخوردار است.

آخوندی با بیان اینکه کریدور ریلی شمال به جنوب که امروز با حضور روسای جمهور سه کشور به بهره‎برداری می‎رسد از لحاظ تجارت و امنیت حائز اهمیت است و ارتباط و منافع مشترک منطقه با ایران را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه باید منافع کشور را با منافع سایر ملت‎ها گره بزنیم، خاطرنشان کرد: منافع ملت ایران با آسیای میانه و آسیای دور می‌تواند یک امنیت و تجارت درازمدت در کشور ایجاد کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: پرداختن به راه‌آهن علاوه بر اهمیت محلی که حداکثر بهره را مردم استان‎های همجوار نیز می‎برند این است که این مهم می‎تواند اهمیت ملی داشته باشد و در نقل و انتقال بار در جهان اثرات بسیار گسترده‎ای دارد.

آخوندی بر ضرورت برخورداری از کریدورهای پایدار تاکید کرد و ادامه داد: کریدور باید در حوزه اقتصاد قابل رقابت باشد و اگر نتوان این رقابت را ایجاد کرد دچار فرسودگی و از بین رفتن می‎شود.

وی با تاکید بر اینکه زیرساخت‎ها باید به سمت سیستم‎های مقررات تجاری پایدار و روابط تجاری پایدار رهنمون شود، افزود: لازم است کشورهایی که در سطح جهان تجارت انجام می‎دهند مجموعه ابزارهای آن را در کشور ایجاد کنیم.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: کریدور فقط یک مسیر نیست بلکه باید بتوانیم با ترمینال‎ها، سیلوها و انبارهای بزرگ ارتباط برقرار کنیم.

آخوندی از بهسازی خطوط ریلی در برنامه راه و شهرسازی خبر داد و یادآور شد: برخی از مسیرها را برقی خواهیم کرد که از این طریق سرعت، محیط زیست و ایمنی افزایش می‎یابد.

انتهای پیام/83001/ر40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها