امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130271
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۷
تعداد بازدید: 225
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، دفتر منطقه‌ای

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در «بوینوس آیرس» با حضور «سید نظام الدین موسوی» مدیرعامل خبرگزاری در سالن اجتماعات هتل «اسکالا» با پخش سرود ملی جمهوری آرژانتین و جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

 

«احمد رضا خیرمند»، کاردار سفارت ایران در آرژانتین، رایزن مطبوعاتی سفارت روسیه در بوینوس آیرس، هیئتی از سفارت ویتنام، نماینده سفارت ونزوئلا، نماینده سفارت فلسطین، نماینده سفارت کوبا، و همچنین جمعی از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران، و اصحاب رسانه و شخصیت‌های سیاسی آرژانتینی نیز در این مراسم حضور داشتند.

در این مراسم «سید نظام الدین موسوی» مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «احمد رضا خیرمند» کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در آرژانتین و خانم «استلا کالونی» نویسنده و روزنامه‌‌نگار برجسته آرژانتین و آمریکای لاتین که صاحب چندین کتاب است و مصاحبه را رهبران جهان را در کارنامه خبری خود دارد، به ایراد سخن پرداختند.

 
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; می‌تواند صدای مستقل جهان سوم باشد


«احمد رضا خیرمند» کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در آرژانتین که در مراسم افتتاح دفتر منطقه‌ای فارس در بوینوس آیرس سخن می‌گفت، اظهار داشت: دنیای امروز عصر ارتباطات نامیده شده است به این دلیل که رسانه‌های ارتباط جمعی به لطف پیشرفت‌های چشمگیر در عرصه‌های مختلف تکنولوژیک و فارغ از محدودیت‌های جغرافیایی، فرهنگی و غیره، به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات مورد نظر خود را به مخاطب می رسانند.

 

وی افزود: با این وجود، کشورهای قدرتمند غربی و گروه‌های انحصار طلب خبری وابسته به آنها، با سوء استفاده از این ابزار به شکل دهی افکار عمومی بنا بر میل خود و نه واقعیت می پردازند.

 

کاردار سفارت ایران در آرژانتین در ادامه تصریح کرد: به عنوان مثال گروه‌هایی همچون داعش که اکنون از سوی کشورهای غربی به عنوان گروههای تروریستی شناخته می‌شوند، تا چندی قبل از سوی همین کشورها، گروههای آزادی طلب نامیده می شدند و جنایات آنها در سوریه و عراق وارونه از  رسانه های غربی منتشر می شد.

 

خیرمند با اشاره به توسعه کمی و کیفی رسانه های ارتباط جمعی در کشورمان و ضمن تشریح آماری از وضعیت رسانه‌ها،  آنها را جایگزینی در مقابل انحصار طلبی رسانه ای غرب دانست.

 

وی با اشاره به تاریخچه تاسیس پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و نقش این خبرگزاری پیشرو در انتقال سریع و به هنگام تحولات در منطقه بویژه در کشورهای عراق و سوریه افزود: این خبرگزاری اکنون به عنوان منبع خبری در منطفه تبدیل شده است.

 

خیرمند از تصمیم پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برای تاسیس دفتر خبری در آرژانتین و افزودن زبان اسپانیولی به زبانهای تحت پوشش خود استقبال کرد و ابراز اطمینان نمود که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مدت کوتاهی خواهد توانست جای خود را در مجموعه رسانه های آمریکایی لاتین به عنوان یک خبرگزاری مستقل و صدای جهان سوم باز کند.

 
رسانه‌های امپریالیستی آگاهی کاذب را واقعیت جلوه می‌دهند


«سید نظام الدین موسوی» که در مراسم افتتاح دفتر منطقه‌ای فارس در بوینوس آیرس سخن می‌گفت، ضمن خوش آمد گویی به شخصیت‌ها و مهمانان حاضر در مراسم اظهار داشت : طی چند روزی که در کشور آرژانتین بودم، متوجه شدم که افق نگاه ایرانی‌ها و آرژانتینی‌ها بهم نزدیک است، در جلساتی که با اندیشمندان و فرهیختگان آرژانتینی داشتم، احساس کردم که سالهاست با همدیگر دوست هستیم.

 

وی بزرگترین سرمایه شروع روابط 2 کشور ایران و آرژانتین را تعاملات رسانه‌ای دانست و تصریح کرد که این سرمایه ارزنده در کشورهای جنوب و جهان سوم مغفول مانده است، متاسفانه کشورهای جهان سوم اخبار و تحولات منطقه‌ای را از عینک کشورهای امپریالیستی می بینند و رسانه‌های امپریالیستی نیز آنچه خودشان دوست دارند، مخابره می‌کنند.

 

ما با پدیده آگاهی کاذب مواجه هستیم

 

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه یادآور شد: برای ما جای تاسف دارد که اخبار آرژانتین را از رسانه‌های امپریالیستی بگیریم و یا بالعکس رسانه‌های آرژانتینی اخبار ایران را از آنها بگیرند، خوشبختانه در آرژانتین پروژه شکستن حصار رسانه‌ای مونوپول آغاز شده و این حرکت خوبی است اما تا زمانیکه که حصار شکسته نشود، مسیر موفقیت طی نشده است.

 

موسوی با بیان اینکه این دوره را عصر ارتباطات و اطلاعات نامگذاری کرده اند، افزود: بخشی از اطلاعاتی که رسانه‌های امپریالیستی منتشر می‌کنند، اطلاعات دروغ یا تحریف شده است، که بر اساس آن ما با پدیده‌ای بنام «آگاهی کاذب» مواجه هستیم. در بمباران اطلاعاتی مردم دنیا توسط رسانه‌های امپریالیستی حجم عظیمی از اخبار و داده‌های کذب، نادرست، تحریف شده و غیر واقعی القاء می‌شود که موجب تشویش اذهان مردم و احیاناً نتیجه‌گیری‌ و جهت‌گیری غلط می‌گردد.

 

مدیرعامل فارس در ادامه تأکید کرد: پدیده آگاهی کاذب در کشورهای در حال توسعه و جهان سوم ایراد بزرگی است که ما اهالی رسانه باید برای آن چاره اندیشی کنیم، به قول شاعر معاصر ایران سهراب سپهری که گفت «چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید».

 

باید عینک رسانه‌ای غرب را بشکنیم/تصویر واقعی از آرژانتین مخابره می‌کنیم

 

موسوی گفت: باید عینک رسانه‌های غربی را بشکنیم، عینک جدید همان رسانه‌های مستقل کشورهای خودمان هستند، تجارب ارزنده‌ای در دو کشور وجود دارد که دو ملت باید از آن اطلاع پیدا کنند. وظیفه رسانه انتقال این تجربه هاست، آرژانتین در خاورمیانه را نباید فقط از طریق فوتبال بشناسند، علاوه بر فوتبال، ظرفیت‌های زیاد دیگری هم هست که باید شناخته شود.

 

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه خاطر نشان کرد: پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; آمده تا گام‌های اولیه را بردارد و تصویری واقعی از آرژانتین به مخاطبان خود معرفی کند و در این زمینه دست یاری به سوی شما اصحاب رسانه و فرهیختگان آرژانتینی دراز می‌کنیم.

 

موسوی گفت: چرا باید به دلیل دخالت عوامل خارجی مدت‌ها روابط دو کشور سرد باشد، ایران و آرژانتین به عنوان دو کشور قدرتمند باید فارغ از تصمیمات نظام سلطه، روابط خود را تنظیم کنند.

 

فرهیختگان آرژانتینی فارس را رسانه خود بدانند

 

وی تصریح کرد: رسانه‌های وابسته به امپریالیسم احتمالاً در راستای همگرایی و همکاری رسانه‌های دو کشور سنگ اندازی می‌کنند اما اگر متحد باشیم، می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم. پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; فعالیت خود را در آرژانتین رسماً آغاز کرد و در آمریکای لاتین نیز گسترش می‌دهیم.

 

موسوی در ادامه یادآور شد که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بزودی زبان اسپانیولی را به عنوان پنجمین زبان خبری خود اضافه خواهد کرد. اندیشمندان و فرهیختگان آرژانتینی، پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; را رسانه خود بدانند، باید با اتحاد همدیگر مونوپول رسانه‌های دنیا را بشکنیم.

 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد تعامل مفید و مسافرت اصحاب رسانه آرژانتین به ایران باشیم.

 
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; راهی باز کند تا به حقیقت برسیم


خانم «استلا کالونی» نویسنده و روزنامه‌‌نگار برجسته آرژانتین و آمریکای لاتین که صاحب چندین کتاب است و مصاحبه را رهبران جهان را در کارنامه خبری خود دارد، در مراسم افتتاح دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آرژانتین سخنرانی کرد.

 

هیچ وقت فرصت نداشتیم فرهنگ و اندیشه ایران را بشناسیم

 

وی با بیان اینکه تمام اظهارات آقای موسوی مدیرعامل فارس را قبول دارم، تأکید کرد: ما چه شناختی از ایران داریم، چیزی به ما معرفی نشده است، هیچ وقت این فرصت نداشتیم که با ایرانی‌ها در ارتباط باشیم که فرهنگ و اندیشه ایران را بشناسیم، کشوری که می‌‌تواند پایه و تمدن دنیا باشد.

 

باید عینک بدبینبی را برداریم و به دنیای جدید فکر کنیم

 

این نویسنده آرژانتینی گفت: این جنگی است که امپریالیسم شروع کرده که ما را از همدیگر دور کند، ما می‌توانیم نه تنها در آرژانتین بلکه در آمریکای لاتین 2 کشور برادر باشیم و با امپریالیسسم مبارزه کنیم. باید عینک بدبینی را برداریم و به دنیای جدید فکر کنیم.

 

کالونی تأکید کرد: باید عقاید پوسیده را کنار بگذاریم و تبادل نظر کنیم، حقیقت‌هایی که در آفریقا و خاورمیانه می‌گذرد، به مردم بگوییم، ما احتیاج داریم که رسانه‌ ایرانی در اینجا حضور داشته باشد و از تجارب شما استفاده کنیم تا به حقیقت برسیم.

 

با فارس ما به حقیقت می‌ رسیم

 

این نویسنده مشهور آرژانتینی در ادامه اظهار داشت: به عنوان صدای آمریکای لاتین و آرژانتین از حضور پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; تشکر می‌کنم، از اینکه شما راهی باز می‌کنید تا به حقیقت برسیم، تمام مواردی که در آمریکای لاتین اتفاق می افتد، به ما کمک کنید تا به حقیقت برسیم.

 

ایران برای صلح و آرامش در جهان تلاش می‌کند

 

روزنامه‌نگار با تجربه آرژانتینی در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه نظام سلطه از طریق رسانه‌هایشان بین ما بدبینی ایجاد کردند، یادآور شد: من فکر می‌کنم ایران نه تنها کشور افراطی مذهبی نیست بلکه برای صلح و آرامش در جهان تلاش می‌کند، نظام سلطه حتی اجازه نمی‌دهند که ما بفهمیم در سوریه چه خبر است.

 

استلا کالونی در ادامه گفت: امپریالیسم ما را به یک جنگ روانی می‌برند که هیچ وقت نفهمیم در دنیا چه کسی برای صلح و چه کسی برای نا امنی می‌جنگد، آنها خودشان پایه‌گذار تروریسم هستند ولی نگاه ما را به جای دیگری متوجه می‌کنند.

 

مهم است که فارس در آرژانتین حضور داشته باشد

 

وی افزود: ما کشور با فرهنگی هستیم که می‌توانیم با کشوری مثل ایران با تمدن بزرگ پا به پای هم پیش برویم، بسیار مهم است که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آرژانتین حضور داشته باشد و به ما کمک کند، ما در اینجا از طریق فیلم‌ها و سینمای ایران آرام آرام پی می بریم که ایران چه کشور قشنگی است، باید با هم متحد باشیم و با هم مبارزه کنیم.

 

این نویسنده آرژانتینی خاطر نشان کرد: من از طرف خودم و کشورم به آقای موسوی و پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; خوش آمد می‌گویم و باید بگویم که راه دشواری در پیش داریم اما می‌توانیم به اهدافمان برسیم.

 

دفتر منطقه‌ای آمریکای لاتین پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به مرکزیت بوینوس آیرس از 6 ماه قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرد و خردادماه سال جاری موفق شد، مجوز رسمی فعالیت خود را از دولت آرژانتین دریافت کند. 18 کشور آمریکای لاتین در حوزه فعالیت این دفتر منطقه‌ای قرار دارند.

 

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها