امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130293
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۸
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود فلاحی در نشست خبری سمینار فناوری سلامت و شیوه‌های تحول در بیمارستان ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود فلاحی در نشست خبری سمینار فناوری سلامت و شیوه‌های تحول در بیمارستان گفت: فناوری پزشکی در علوم پزشکی پیشرفت زیادی داشته است و عمده فعالیت‌های دفتر پشتیبانی و پایش فناوری سلامت وزارت بهداشت به فرهنگسازی و آموزش استفاده از فناوری اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: فناوری‌ها نقش بسیاری در تولید ثروت دارند به طوری که برای خرید یک استنت سه گرمی باید به اندازه 2 هزار دلار بشکه نفت بدهیم تا آن را به دست آوریم.

رئیس اداره پشتیبانی و پایش فناوری سلامت وزارت بهداشت تاکید کرد: برای دستیابی و فناوری باید زیرساخت‌ها را ارتقا دهیم و مراکز رشد علم و فناوری پارک‌های علم و فناوری و شهرک‌های علم و فناوری را اصلاح کنیم تا صاحبان ایده بتوانند ایده‌هایشان را اجرایی کنند.

وی در مورد فعالیت‌ مراکز رشد علم و فناوری در حوزه سلامت گفت: اکنون 55 مرکز رشد در زیرمجموعه وزارت بهداشت در حال فعالیت هستند که نوع فعالیت آنها در 6 دسته تقسیم‌بندی می‌شود.

فلاحی این 6 دسته را فناوری‌های دارویی، فرآورده‌های بیوتکنولوژی، تسهیلات پزشکی، فناوری‌های گیاهان دارویی، فناوری اطلاعات و که روزهای بنیادی معرفی کرد و گفت: برخی از مراکز رشد نیز در حوزه فناوری سلامت پروژه‌های مختلف حوزه سلامت را به سرانجام می‌رساند.

به گفته وی اولین پارک علم و فناوری حوزه سلامت به زودی در پارک پردیس احداث می‌شود چراکه اکنون در مرحله تهیه زمین و ساخت ساختمان قرار دارد.

فلاحی همچنین از احداث پارک زیست‌فناوری بوعلی در انستیتو پاستور یا دانشگاه تهران خبر داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها