امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1303
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۱
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم، صادق محصولی عصر امروز در نشست گفتمان یازدهم که در تالار مفید دانشگاه قم برگزار شد در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم، صادق محصولی عصر امروز در نشست گفتمان یازدهم که در تالار مفید دانشگاه قم برگزار شد در پاسخ به سئوالی مبنی بر جایگاه سیاست خارجی در دولتی که جبهه پایداری سعی در تشکیل آن دارد اظهار کرد: تاکنون هرگاه در مقابل کشورهای بیگانه ایستادگی کرده‌ایم دستاوردهایی داشته‌ایم و عقلانیت در این میان از اهمیت خاصی برخوردار است بدین معنا که تدابیر باید مبتنی بر خودباوری و رویارویی فعال باشند.

وی افزود: در سیاست خارجی عقیده داریم که اگر رابطه با آمریکا به جایی رسید که غرب قبول کند جمهوری اسلامی به عنوان یک حکومت مستقل و در شرایط مساوی پای میز مذاکره بنشیند آنگاه مورد قبول خواهد بود وگرنه تا زمانی که آنها مذاکره را برای تسلیم شدن بخواهند چنین امری امکان‌پذیر نیست و این مانند این است که نتیجه یک مسابقه فوتبال از قبل تعیین و قرار باشد که گلی رد و بدل نشود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه مذاکره با غرب باید با هدف رسیدن به حقوق نظام و مردم باشد گفت: چنانچه عدم این نتیجه‌گیری از قبل پیش‌بینی شده باشد نمی‌توان مذاکره کرد هرچند گفت‌وگو را خط قرمز نمی‌دانیم و اگر در مذاکره‌ای هیچ یک از طرفین احساس غلبه و برتری بر دیگری نداشته باشند امکان آن وجود خواهد داشت.

سوال دیگری که به صورت شفاهی از محصولی صورت گرفت در مورد هزینه کردن از امام راحل در جبهه پایداری بود؛ سوال‌کننده که از اساتید دانشگاه قم بود با بیان اینکه نمی‌توان مشکلات کشور را با یک تیم 25 نفره حل کرد گفت: خروجی دولت‌های نهم و دهم آن چیزی است که امروز در صحنه داخلی و خارجی می‌بینیم.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در پاسخ به این سوال با بیان اینکه این جبهه در محدوده‌ای که ظرفیت‌ها و توانایی‌ها اجازه می‌دهد برنامه دولت آینده را تدوین می‌کند گفت: برنامه‌محوری اساس کار جبهه پایداری است و تنها بر اساس شعارها عمل نخواهیم کرد؛ تیم 25 نفره‌ای که مسئول تهیه این طرح هستند در دولت‌های گذشته حضور داشته‌اند و بر اساس تجربیات ده‌ها ساله خود این کار را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: رهبری سیاست‌های کلان کشور را تعیین می‌کنند و مجلس و دولت باید جزء به جزء برنامه‌ها را تعیین و تبیین کنند؛ جبهه پایداری هم در حد ظرفیت و توان خود 25 نفر از بهترین برنامه‌نویسان در سطح کلان کشور را انتخاب کرده است تا طرحی بر اساس اصول اسلام و انقلاب تدوین شود.

محصولی با تاکید بر حرکت بسیجی‌وار برای اداره جامعه یعنی حضور همه گرایش‌ها و اقشار بیان داشت: اقتصاد از جمله مسائلی است که باید با تکیه بر قدرت مردمی سر و سامان یابد؛ در این مسیر نباید سیاه‌نمایی کرد بلکه می‌توان نقاط قوت و ضعف دولت‌های نهم و دهم را به درستی تعیین کرد زیرا ما خود اکنون منتقد دولت هستیم.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه استفاده از ایده‌های خوب خارجی نباید ما را به غرب‌گرایی سوق دهد عنوان داشت: هر سیاستی که در کشور تدوین می‌شود باید بر پایه اصول اسلامی و دینی باشد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر ائتلاف با دولت یا سایر گروه‌ها توسط جبهه پایداری گفت: اگر قرار بر چنین کاری بود باید پیش از این صورت می‌گرفت، احساس می‌کنیم اگر هر یک از جریان‌ها به دنبال نامزد اصلح بودند این امر امکان‌پذیر بود اما این مسئله احساس نشد و جبهه پایداری نامزدی مستقل از ائتلاف‌ها معرفی خواهد کرد.
انتهای پیام/78004/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها