امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130310
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۸
تعداد بازدید: 175
منوچهر منطقی مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تولید انواع مختلف

منوچهر منطقی مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تولید انواع مختلف هواپیمای ایران 140 گفت: نمونه‌های گشت دریایی و ترابری هواپیمای ایران 140 به نتیجه رسیده است.
هواپیمای ایران 140


* تست موفق هواپیمای گشت دریایی ایران140 توسط نیروهای مسلح

وی افزود: هواپیمای گشت دریایی ایران 140 در 2 مدل تعریف شده است که مدل اول آن تمام شده و نیروها هم تست کرده‌ و از عملکرد آن راضی بوده‌اند و درحال برنامه‌ریزی برای استفاده از آن هستند.

* مونتاژ نهایی مدل ترابری ایران140 در سال آینده

منطقی تاکید کرد: ساخت قطعات مدل ترابری ایران140 نیز تا پایان امسال تمام می‌شود و در بهار سال آینده مونتاژ نهایی آن به پایان می‌رسد.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح همچنین مطرح کرد: در مدل ترابری، چون باید بار سنگین‌تری جابجا شود، باید موتوری با توان بالاتر روی آن گذاشته شود که الان موتورهای مناسب پیدا شده است و دنبال این هستیم تا ببینیم به کدام یکی از این موتورها برای پشتیبانی دسترسی داریم.

* تغییر موتور هواپیماهای ایران140 در دستور کار

منطقی در خصوص تغییر موتورهای هواپیماهای ایران 140 نیز اظهار داشت: یکی از بحث‌هایی که ما دنبال می‌کنیم این است که هم قدرت موتور ایران140 باید بالا برود و هم قابلیت اعتماد آن بیشتر شود که در همین راستا پروژه‌های مختلفی تعریف شده است و این موضوع را قبل از وقوع سانحه در تهران هم دنبال می‌کردیم. لذا این موضوع را حتما دنبال می‌کنیم و طرف مناسب را که پیدا کنیم این کار را انجام می‌دهیم.

* افزایش کاربری ابابیل3 برای استفاده وسیع

وی همچنین با اشاره به رونمایی از پهپاد جدید ابابیل3 که روزهای اخیر در نمایشگاه هوایی کیش صورت گرفت، اظهار داشت: «ابابیل» پهپادی رزمی بوده و در این مدل جدید کاربردهای دیگری نیز به آن اضافه شده است تا بتوان از آن به میزان وسیع استفاده کرد.

* جنگنده‌های آذرخش و صاعقه در حال تولید

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح در مورد روند تولید جنگنده‌های آذرخش و صاعقه نیز گفت: وقتی ما به فناوری هواپیمایی می‌رسیم، این مشتری‌ها هستند که مشخص می‌کنند چه تعدادی از این هواپیما ساخته شود و در این مورد هم یک سری سفارش‌های داخلی داریم که بر مبنای همان، تولید در حال انجام است.

* انجام تست‌های جت کوثر88 در سال آینده

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح همچنین درخصوص روند پروژه ساخت جت کوثر 88، گفت: ساخت این هواپیما برعهده سازمان صنایع هوایی است و طراحی‌های آن تمام و ساخت قطعات زیر مجموعه‌ای آن شروع شده است.

منطقی در پایان اعلام کرد: اگر مشکلی پیش نیاید جت کوثر 88 در سال 94 تست‌های آزمایشی خود را شروع می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار