امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130313
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۸
تعداد بازدید: 28
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با حس‌الحق اینو وزیر اطلاع رسانی بنگلادش با

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با حس‌الحق اینو وزیر اطلاع رسانی بنگلادش با اشاره به مشترکات و پیوندها عمیق دینی و فرهنگی ایران و بنگلادش گفت: اشتراکات دینی و فرهنگی دو ملت به ایجاد درک متقابل و فضای دوستی و همکاری میان دو کشور کمک شایانی می‌‌کند.

وی افزود: با توجه به روابط خوب و رایزنی‌های سیاسی مناسب میان مقامات دو کشور، زمینه‌های لازم برای ارتقا سطح مناسبات دو کشور فراهم است که باید با مساعی مشترک مقامات ایران و بنگلادش از آنها جهت  گسترش همکاری‌های اقتصادی فیمابین به نفع دو ملت استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با اشاره به نقش مهم همکاری پارلمانی در توسعه روابط دو کشور در عرصه‌های گوناگون گفت: مجلس شورای اسلامی از گسترش مراودات دو کشور در عرصه‌های مختلف به ویژه همکاری‌های اقتصادی و پارلمانی حمایت می‌کند.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران‌های ایجاد شده توسط گروه‌های تروریستی در منطقه گفت: کشورهای غربی تلاش می‌کنند با ایجاد تفرقه و اختلاف میان مسلمان از طریق تقویت گروه‌های تندروی و تکفیری منافع نامشروع خود را در منطقه تامین کنند.

لاریجانی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با گروه 1+5 گفت: اصرار کشورهای غربی بر جلوگیری از فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز سایر کشورها ریشه در توطئه ابر قدرت‌های جهانی برای ایجاد وابستگی کشورهای مستقل دارد.

وی افزود: فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی کاملا صلح‌آمیز بوده و در اقدامات لازم برای شفاف‌سازی فعالیت‌ها در این حوزه به عمل آمده است.

حسن‌الحق اینو وزیر اطلاع‌رسانی بنگلادش نیز در این دیدار با اشاره به آمادگی کشورش برای توسعه همه جانبه روابط خود با ایران گفت: ظرفیت‌های فراوان دو کشور به ویژه در عرصه‌های کشاورزی و صنعتی بستر لازم برای توسعه همکاری‌ها را فراهم آورده است  دولت و مجلس بنگلادش از توسعه روابط خود با ایران در این حوزه‌ها استقبال می‌کند.

وزیر اطلاع‌رسانی بنگلادش اضافه کرد: ایجاد گروه‌های تروریستی و تقویت آنها توطئه غرب برای تضعیف کشورهای اسلامی و از بین بردن وحدت آنها است که باید با همکاری همه کشورهای اسلامی در مقابل آن ایستادگی و مقاومت کرد.

وی در پایان با اشاره به فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز کشورمان گفت: بنگلادش نیز در صدد استفاده صلح‌آمیز از انرژی‌های نوین از جمله انرژی هسته‌ای بوده و از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران حمایت می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها