امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130324
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وب‌سایت خبری «یورو آبزرور»  در تحلیلی با اشاره به اینکه زمان آن فرا رسیده تا پرونده ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وب‌سایت خبری «یورو آبزرور»  در تحلیلی با اشاره به اینکه زمان آن فرا رسیده تا پرونده هسته ای ایران به دست فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اروپا بی‌افتد، تصریح کرد که پرونده هسته‌ای ایران یک پروند کمیاب و نادر است که می‌تواند برای مسئول سیاست خارجی اروپا یک فرصت باشد تا یک نقش مهم در عرصه بین المللی داشته باشد.

 این نشریه با اشاره به اینکه ایفای نقش در مذاکرات هسته‌ای برای مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از سال 2006 نه تنها به عنوان نماینده این اتحادیه بلکه نماینده 5+1 هم بوده است، تصریح کرد که در شرایط کنونی مذاکرات همچنان توسط کاترین اشتون مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدیریت می‌شود درحالی که مسئولیت وی در ماه اکتبر به پایان رسید.

یورو آبزرور با اشاره به تمدید هفت ماهه مذاکرات میان ایران و 5+1 تصریح کرد که در شرایط فعلی زمان آن فرارسیده که تا فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جای کاترین اشتون را که تحت عنوان هماهنگ کننده 5+1 در مذاکرات حضور دارد، بگیرد.

این وب‌سایت خبری در ادامه با اشاره به اینکه بحث‌هایی میان سران اتحادیه اروپا درباره جایگزین شدن موگرینی بجای اشتون در مذاکرات هسته‌ای با ایران انجام شده تاکید کرد که سران اروپایی به سرعت باید جابجایی محتمل را اعلام کنند چراکه این مسئله(مذاکرات هسته‌ای) امری فنی است.از سوی دیگر توافق جامع می تواند یک ضربه غیر ضروری به اعتبار اتحادیه اروپا در عرصه امنیتی و سیاست خارجی باشد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار