امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130332
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، قربانقلی بردی‎محمداف در مراسم افتتاح پروژه راه‎آهن بین‎المللی شرق دریای خزر اظهار کرد: در این ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، قربانقلی بردی‎محمداف در مراسم افتتاح پروژه راه‎آهن بین‎المللی شرق دریای خزر اظهار کرد: در این مدت زمان کار بسیار بزرگی را انجام دادیم، بخشی از این راه‎آهن پیش از این افتتاح شده بود و این راه و مسیر در آینده منتهی می‎شود به احداث یک شاهراه بین‎المللی و این مسیر به شکوفایی و توسعه روابط حسن همجواری کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر دو کشور ایران و ترکمنستان سیاست روابط دوستانه را با یکدیگر در پیش گرفتند و با توجه به ابتکار عمل این راه‎آهن در مسیر توسعه سیاست‎های ما خواهد بود و یکی دیگر از جنبه‎های سیاسی ما روابط مرزی بین تمام کشورها است و با توجه به شرایط به خصوص در موقعیت جغرافیایی حاکم در منطقه ما ابتکار عمل را بر این اساس و پایه استوار کردیم.

رئیس جمهور ترکمنستان با بیان اینکه این پروژه بزرگ اقتصادی و تجاری پروژه‎ای بود که در مدت هفت ساله احداث شد، خاطرنشان کرد: این راه‎آهن به طول حدود 900 کیلومتر است که 146 کیلومتر در قزاقستان، و از منگستان شروع و به بیشکک منتهی خواهد شد.

وی با بیان اینکه این یک شاهراه حمل و نقل بسیار خوب است و مطمئن هستیم که تاسیسات مختلفی بر سر راه آن احداث شده است، افزود: این راه‎آهن از ترکمنستان عبور می‎کند و طول این مسیر در ترکمنستان 825 کیلومتر است.

بردی‎محمداف تاکید کرد: مهندسان ما طول 500 کیلومتر را در مدت کوتاهی احداث کردند و در این مسیر ده‎ها ایستگاه تعمیر و زیرساخت‎های مختلفی احداث شده است.

وی با بیان اینکه امروز بخشی از این خط آهن که از ایستگاه «برکت» تا «اترک» است را به بهره‎برداری می‎رسانیم، افزود: این خط به ایران منتهی می‎شود و این پروژه از نظر اقتصادی بسیار دورنمای خوبی دارد و امیدواریم حجم بالاتری از بارهای مختلف را به معامله بگذاریم.

رئیس جمهور ترکمنستان تصریح کرد: در حال حاضر تبادل کالا از نظر زمانی بسیار کم شده و افتتاح این راه باعث می‎شود زمان تبادل کالا را به نحو چشمگیری کاهش یابد و این خط آهن به توسعه اجتماعی و اقتصادی مردم منطقه کمک خواهد کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه عمده این راه در قاره آسیا قرار دارد ابراز کرد: این بخش دقیقا بخشی است که در سال‎های اخیر در عرصه بین‎المللی توجهات را به خود جلب کرده است.
انتهای پیام/83004/صا30/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها