امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130337
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، نورسلطان نظربایف ظهر امروز در آیین افتتاح خط آهن بین‌المللی ایران، ترکمنستان و قزاقستان در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، نورسلطان نظربایف ظهر امروز در آیین افتتاح خط آهن بین‌المللی ایران، ترکمنستان و قزاقستان در نقطه صفر مرزی اینچه‌برون اظهار کرد: احداث طولانی‌مدت این راه‌آهن به پایان رسید و رؤسای جمهوری ترکمنستان و ایران اهمیت این پروژه ریلی را اشاره و اثبات کردند.

وی تصریح کرد: ما موفق شدیم به صورت رسمی این پروژه را سال گذشته به همراه رئیس‌جمهور ترکمنستان افتتاح کنیم.

رئیس‌جمهور قزاقستان با بیان اینکه این پروژه سه کشور را به یکدیگر متصل می‌کند، افزود: قزاقستان یک راه‌آهن جدیدی نیز احداث کرده که چین را به روسیه متصل می‌کند و امکان اتصال به سایر کشورها فراهم می‌شود.

نظربایف ادامه داد: در این راستا امکان جدیدی برای توسعه روابط و همکاری‌های تجاری،‌ اقتصادی با سایر کشورها به وجود می‌آید و این امکان فراهم می‌شود که دسترسی به کشورهای مختلف را داشته باشیم.

وی افزود: این پروژه سه کشور را به هم متصل می‎کند و قزاقستان یک راه‎آهن جدیدی را نیز احداث کرده که چین را به این کشور متصل می‎کند و امکان اتصال به سایر کشورها را مهیا کرده است.

نظربایف افزود: در همین راستا امکان جدیدی برای توسعه روابط و همکاری تجاری و اقتصادی با سایر کشورها به‌وجود می‎آید و این امکان فراهم می‎شود که نه تنها دسترسی به کشورهای مختلف را داشته باشیم بلکه به کشورهای چین و روسیه بتوانیم متصل شویم که در سال آینده بخش دیگری از این خط آهن تکمیل می‎شود.

رئیس جمهور قزاقستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک مسئله مبرم وجود دارد که بحث تروریسم و امنیت دو کشور است که باید به آن توجه شود و این خط آهن در این حوزه هم به کشورهای دیگر کمک خواهد کرد.

وی اضافه کرد: از ایران هم تشکر می‌کنم زیرا با راه‌اندازی این خط آهن در آینده سهم ما از بازارهای جهانی افزایش خواهد یافت.

نظربایف در پایان ابراز کرد: این سفر یک سفر رسمی دوجانبه بین قزاقستان و ترکمنستان نیز محسوب می‎شود و می‎خواهم از رییس جمهور ترکمنستان و ایران به دلیل این میزبانی که انجام دادند تشکر کنم و در حال حاضر در این سالن ما شاهدیم که چطور ملت‎های سه کشور از این پروژه بسیار بزرگ استقبال کردند و من آرزوی موفقیت برای هر سه کشور را دارم.
انتهای پیام/83004/ر40/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها