امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130340
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی سپاه، شانزدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین المللی دریایی ایران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی سپاه، شانزدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین المللی دریایی ایران با مشارکت ارگان‌های مختلف دریایی از جمله نیروی دریایی سپاه و اهتمام انجمن مهندسی دریایی ایران در بندرعباس آغاز به کار کرد.

دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه و محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنایع از جمله سخنرانان مراسم افتتاحیه این همایش بودند.

سردار فدوی طی سخنانی در افتتاحیه این همایش، با اشاره به نقش نیروی دریایی سپاه در ایجاد امنیت و شکل گیری قدرت و توان بازدارندگی، به رابطه امنیت و توسعه اشاره کرد و گفت: توسعه هر نقطه ای از کشور بدون حضور نیروهای مسلح امکان پذیر نیست چرا که این مرزداران همیشه بیدار، علاوه بر امنیت جان و مال مردم، موجب آرامش خاطر برای سرمایه گذاری و توسعه هم می شوند. وی افزود: استان هرمزگان از دیرباز شاهد حضور نیروی دریایی در دریا و سواحل خود بوده و این امر موجب شده تا مردم امنیت خاطر در منطقه داشته باشند و امروز شاهد دو ارگان مهم دریایی در این استان- در مرکز شرق و غرب هستیم.

دریادار پاسدار علی فدوی گفت: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قالب منطقه یکم دربندرعباس و پنجم دربندرلنگه و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی منطقه یکم در بندرعباس و دوم در جاسک مستقر هستند و در حراست از مرزهای کشور در صف مقدم قرار دارند. وی درباره اهمیت صنایع دریایی افزود: در موضوع صنایع دریایی نیز باید تمام موارد بر اساس نظم سازی جدید، خود ساخته و بومی باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: بدیهی است اگر دشمنان تاکنون به سراغ ما نیامده اند جرات آنرا نداشته اند و آنچه در اطراف کشور می گذرد نشان می دهد چنین قصدی داشته اند اما قدرت و اقتدار ایران این اجازه را به آنها نداده است.

وی افزود: سودجویی و تامین منافع فردی مانع استفاده از توانمندی های کشور درحوزه های مختلف و از جمله توسعه صنایع دریایی شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یاد آور شد: هر چند استعمارگران سال ها درصدد جلوگیری از توسعه ایران بودند، اما با گذشت ۳۶سال از انقلابی اسلامی دیگر نمی توان مشکلات را این گونه ریشه یابی کرد.

سردارفدوی با انتقاد از تکراری بودن مباحث طرح شده هرسال در همایش‌های صنایع دریایی افزود: مشکلات با وجود برگزاری چنین همایش هایی همچنان پا برجا است.

وی گفت: با وجود انسان های دلسوز و دانشمند در مجموعه هایی که سیستم سازی در آنها از قبل از انقلاب صورت گرفته اتفاق و تحول جدیدی بدست نیامده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: عرصه کشتی سازی نیز از این قاعده جدا نیست و هنوز ساده‌ترین نیازهای این حوزه از خارج کشور تامین می‌شود.

سردار فدوی یاد آورشد: علت چنین موضوعی دست نخورده ماندن سیستم‌های گذشته است و هنوز بسیاری از افراد سینه چاک سیستم های گذشته بوده و از آن حمایت می کنند.

وی این وضعیت را به ریل گذاری برای حرکت قطار تشبیه کرد و افزود: از مشخصات ریل گذاری سابق این است که اگر پدیدآورندگان سیستم حضور نداشته باشند، مجموعه ناکارآمد خواهد شد و باید ریل گذاری جدیدی برای رسیدن به اهداف انقلاب انجام شود که دستاوردهای حوزه های علمی و صنعتی نشان می دهد این ظرفیت و توانمندی وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها