امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130345
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ادامه بررسی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ادامه بررسی طرح دائمی& zwnj;شدن احکام بودجه‌های سنواتی، با پیشنهاد الحاقی به کل طرح موافقت کردند.

به موجب مصوبه مجلس، مفاصا حساب‌هایی که توسط شعب تحقیق موضوع ماده 14 قانون تشکیلات و اختیارات سازمان‌های «حج و زیارت» و «اوقاف و امور خیریه» مصوب 1363 صادر شده یا می‌شود اگر در مهلت مقرر مربوط به تسلیم اظهارنامه‌ به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه شود، برای برخورداری از هر گونه معافیت مالیاتی مقرر در این قانون یا سایر قوانین، به منزله اظهارنامه مالیاتی مؤدی تلقی می‌شود.

مجلس مقرر کرد در مورد سال‌های قبل از ابلاغ این قانون، در صورتی که مفاصاحساب مربوط تا پایان سال 1394 به سازمان امور مالیاتی ارائه شود، به منزله اظهارنامه مالیاتی خواهد بود.

به گزارش فارس، در ماده 14 قانون تشکیلات و اختیارات سازمان حج و اوقاف و امور خیریه آمده است: تحقیق در جمع و خرج عواید راجع به وقف و نیز صدور مفاصا حساب و تطبیق مصارف با مفاد وقفنامه و تشخیص متولی و ناظر و موقوف علیهم (‌با رعایت ماده 7 این قانون و تبصره‌های آن) با شعب تحقیق اوقاف است مگر در موقوفات منصوص‌التولیه درصورتی که مظنه تعدی و تفریط متولی نباشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار