امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13035
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۶
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خوزستان، از آغاز زمان رای‌گیری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خوزستان، از آغاز زمان رای‌گیری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی همزمان با سراسر کشور  در خوزستان نیز مردم از ساعات ابتدایی صبح پای صندوق‌های رای حاضر شدند.

جوانان و سالخوردگان، زن و مرد و حتی کودکانی که هنوز به سن رای نرسیده بودند آمده‌اند تا در این مشق حماسه سیاسی حضور و مشارکت داشته باشند.

گزارش خبرنگاران فارس از شهرهای مختلف استان خوزستان حاکی از ازدحام و صف‌های طولانی مردم خوزستان برای شرکت در انتخابات است.

صف‌هایی که گاهاً موجب می‌شد تا رای‌دهندگان برای ساعاتی نیز منتظر بمانند تا نوبت رای دادن آنها برسد.

در این حال نظر مردم درباره حضور مردم در انتخابات امروز را جویا شدیم.

* حضور پرشور و حماسی است

یکی از شهروندان خوزستانی در این خصوص گفت: واقعا حضور مردم پای صندوق‌های رای حماسی است.

رامین 32 ساله ادامه داد: من به تصور اینکه در ساعات ابتدایی صبح کمی خلوت باشد برای رای دادن رفتم اما با رسیدن به شعبه محل رای‌گیری از دیدن جمعیت غافلگیر شدم.

وی تصریح‌کرد: انصافاً حضور مردم در انتخابات امروز بسیار چشمگیر است و همه پای صندوق‌های رای حاضر شده‌اند.

این شهروند خوزستانی گفت: البته توقع نیز همین است و مردم به دلیل علاقه به کشور خود در این انتخابات حضور می‌یابند.

*مردم برای خلق حماسه سیاسی آمده‌اند

یکی دیگر از شهروندان در این‌خصوص گفت: من نیز وقتی برای رای‌گیری به شعبه اخذ رای مراجعه کردم از مشاهده حضور مردم شگفت‌زده شدم.

امیرعلی ادامه داد: با توجه به اینکه رهبر انقلاب امسال را با نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام گذاری کرده‌اند اعتقاد دارم که مردم خوزستان برای خلق حماسه سیاسی خود را آماده‌ کرده بودند.

وی تصریح کرد: رای دادن و مشارکت در سرنوشت کشور حقی است که نظام جمهوری اسلامی به هر ایرانی داده و باید این حق استفاده کرد.

این شهروند خوزستانی خاطرنشان‌کرد: با جمعیتی که امروز در پای صندوق‌های رای و همچنین از طریق تلویزیون مشاهد کردم قطعا شاهد تحقق حماسه اقتصادی خواهیم بود.

*مشارکت در انتخابات کشور را در برابر دشمنان مستحکم‌تر می‌کند

یک کارمند خوزستانی در این باره گفت: حضور در انتخابات یک تکلیف است چراکه موجب تقویت بنیه کشور می‌شود.

عقیل ادامه داد: شرکت در انتخابات در درجه اول رای به نظام جمهوری اسلامی و بعد رای به کاندیداهاست.

وی تصریح کرد: رئیس جمهوری که با پشتوانه میلیونی انتخاب می‌شود قطعاً بهتر می‌تواند حقوق کشور در سطح بین‌الملل دفاع کند.

این شهروند خوزستانی اضافه‌کرد: بنابراین می‌توان گفت که حضور و مشارکت گسترده برای استحکام کشور امری ضروری است.

*گوش به فرمان رهبری هستیم

یک رزمنده دفاع مقدس نیز در این خصوص گفت: رهبر معظم انقلاب امسال را سال حماسه سیاسی نامیدند و خواستار مشارکت مردم و انتخابی اصلح شدند.

حسین 57 ساله ادامه داد: با این  خواسته رهبری حجت بر ما تمام  شد و همه باید پای صندوق‌های رای حاضر و حماسه سیاسی مورد نظر رهبری را خلق کنیم.

وی تصریح کرد: البته مردم خوزستان که در دوران دفاع مقدس برای حفاظت از کیان کشور و نظام از خون گذشتند همچنان گوش به فرمان رهبری بوده و خواهند بود.

این رزمنده خوزستانی خاطرنشان‌کرد: حضور امروز مردم خوزستان و مشارکت گسترده آنها نیز گوشه‌ای از ارادت قلبی آنها به نظام و رهبری است.

*از اینکه اولین رایم را دادم خوشحالم

یک شهروند رای اولی نیز در این خصوص گفت: بسیار خوشحالم از اینکه برای اولین در رای‌گیری حاضر و موفق به شرکت در انتخابات شدم.

مهسا ادامه داد: اینکه از نظر فکری به بلوغی رسیده‌ام که می‌توانم در تعیین رئیس جمهور کشورم سهم داشته باشم احساس خوشحالی می‌کنم.

وی تصریح کرد: وقتی در صندوق برای رای‌گیری حاضر شدم رای اولی‌های زیادی را دیدم که همچون من با ذوق و شوق بسیاری برای مشارکت در انتخابات آمده بودند.

در پایان

به هر حال خوزستانی‌ها امروز عزم خود را برای خلق حماسه سیاسی جزم کرده و هیچ چی حتی گرمای هوا نیز مانع حضور آنها نشده و صف‌های طولانی انتخابات در شهرهای مختلف این استان طولانی‌تر می‌شود.

انتهای پیام/72008/ق40/گ1003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها