امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۲۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130350
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار، در ششمین کنگره سراسری حزب متبوعش که صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار، در ششمین کنگره سراسری حزب متبوعش که صبح امروز (چهارشنبه) در سالن تلاش تهران برگزار شد، با اشاره به کمبودها و معضلات موجود در جامعه اظهار داشت: زندگی کردن در نظام اسلامی برای ما افتخار است اما نارسایی‌ها باید اصلاح شود و به هیچ وجه نباید از آنچه باعث پایداری نظام و انقلاب است کوتاه بیاییم.

وی ادامه داد: در شرایط امروز روشنفکران ناراضی هستند اما به دنبال راهکار و تغییر شرایط نیستند، دولت نسبت به شرایط ناراضی است ولی کمر همت برای تغییر و تحول نبسته و می‌بینیم که اقدام اساسی صورت نمی‌گیرد، هرچند صدا و سیما تلاش می‌کند مسائل اساسی را نادیده بگیرد به جزئیات بپردازد. توده‌های مردم شرایط مناسبی ندارد، موارد سرگرم‌کننده در صدا و سیما زیاد است اما فیلم‌های آگاهی‌دهنده وجود ندارد. در هیچ زمینه‌ای به مسائل اساسی پرداخته نمی‌شود.

کمالی با بیان اینکه در مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هیچگاه به دنبال علت‌یابی نرفته‌ایم بیان داشت: اشکالات را دیده‌ایم اما به علت‌ها نپرداخته‌ایم، داعش محصول سیاست نادرست حکومت است و اگر حکومت‌ها مردم را در جامعه مشارکت بدهند این گروه‌ها رشد نمی‌کنند.

وی بر همین اساس افزود: شکل‌گیری تروریسم زاییده خفقان است و باید به این توجه کنیم که مردم نمی‌توانند حرف بزنند و گوشی برای شنیدن حرف‌های آنها نیست و از اینجا است که دست به اسلحه می‌برند.

دبیرکل حزب کار با ذکر این نکته که بابک زنجانی و دیگران که منابع ملت را به جیب می‌زنند را می‌بینیم اما علت آن را نمی‌بینیم، تصریح کرد: به برخی از اعدام‌ها که به سرعت صورت می‌گیرد اعتراض دارم، چرا راه‌های سوءاستفاده را نمی‌بندیم؟ هم‌اکنون هدف این نیست که جلوی کار گرفته بشود و با معلول برخورد می‌کنیم.

کمالی در ادامه با بیان اینکه وضعیت اقتصادی کشور بسیار ناگوار است، گفت: پول‌هایی که در 8 سال گذشته به کشور آمد به بدترین شکل هزینه شد و قسمتی از پول‌ها هم برده شد.

وی ادامه داد: زمانی که در جریان انتخابات دوستان اصلاح‌طلب تصمیم گرفتند از آقای روحانی حمایت کنند درخواست جلسه کردیم اما این جلسه هیچگاه برگزار نشد و این اقتصاد به هیچ جا نخواهد رسید.

کمالی تاکید کرد: داشتن یک صنعت که به دانش روز متکی باشد لازمه یک کشور است، وقتی کارگاه‌ها ضرر می‌دهند نمی‌توان حقوق‌ها را پرداخت کرد و من هم به آقای روحانی گفتم باز هم می‌خواهید حقوق کارگران مانند امسال 10 درصد کاهش پیدا کند یا می‌خواهید اصلاح ساختاری کنید؟

دبیرکل حزب کار با طرح این موضوع که ما سیستم علمی را برای بررسی‌های خود انتخاب نکردیم یادآور شد: کشورهایی که پیشرفت کرده‌اند یک روش داشتند که باید روش آنها را بررسی کنیم، مگر ما عقب‌مانده ذهنی هستیم که نتوانیم آن روش را اجرا کنیم؟

وی با انتقاد از برخی مشکلات کشور، افزود: آیا درست است در کشور ما 10 میلیون نفر بی‌سواد مطلق وجود داشته باشد؟ آیا وجود 300 هزار کارفرمای بی‌سواد درست است؟ با این حال چه تغییری می‌خواهید ایجاد کنید. حدود 300 هزار نفر زندانی هستند و در هر ساعت حدود 5 - 6 طلاق ثبت می‌شود و چند میلیون نفر بیکار روی دست ما مانده است.

کمالی با پیشنهاد اینکه باید ریشه‌ها را بررسی کنیم، خاطرنشان کرد: اگر اصلاح ساختار اقتصادی صورت نگیرد باید ببینیم چه اتفاقی روی می‌دهد، با ماهی 4 هزار میلیارد یارانه چه میزان می‌شد کار کرد؟ اما معلوم است دولت کار راحت یعنی توزیع پول بین مردم را انتخاب می‌کند.

دبیرکل حزب کار ابراز داشت: افرادی که می‌خواهند کار حزبی و سیاسی کنند نباید با دستگیری و حصر مواجه باشند و آزادی اجتماعی بعد از انقلاب ارزشمند اسلامی باید تضمین شود؛ اگر کسی که نظر مخالف دارد را بازداشت کنیم این چه چیزی را حل می‌کند؟ تا کسی اسلحه به دست نگرفته و قانون اساسی را نفی نکرده باشد به چه حقی اجازه می‌دهیم کسی که غیر از ما فکر می‌کند را بازداشت کنیم.

وی با اشاره به اینکه مسائلی که در کشور بیان می‌شود اصلا مورد بررسی قرار نمی‌گیرد، توضیح داد: سال‌هاست می‌گوییم سیستم اقتصادی غلط است و فردی بیاید با ما بحث کند که کجای کار اشکال دارد اما چنین شخصی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: ما می‌خواهیم بگوییم از این شرایط باید عبور کنیم و نقش احزاب مهم است زیرا اگر احزاب فعال باشند راهکار می‌دهند اما عده‌ای نمی‌پسندند و می‌گویند هرچه ما می‌گوییم درست است.

کمالی بر همین اساس افزود: در مجموعه اصلاح‌طلبی خودمان هم مشکل داریم و مثلا دچار فرد‌گرایی می‌شویم اما باید از تکثر‌گرایی دفاع کنیم ولی خودمان هم غافل می‌شویم.

دبیرکل حزب کار ادامه داد: ما گفت‌وگوی اجتماعی را تعطیل کردیم و پرخاشگری را اوج دادیم. در کشور ما با این تمدن باید اینطور باشد؟ اساسی‌ترین نقش صدا و سیما و روزنامه‌ها این است که نظرات مخالف و موافق را بیان کنند.

وی با اشاره به مشکلات جامعه کارگری در کشورمان، خاطرنشان کرد: کارگران به کار علاقه و نشاط نشان نمی‌دهند و به همین دلیل تولید وضعیت مناسبی ندارد، برخی‌ها کارگران ما را با کارگرهای سوئیسی مقایسه می‌کنند که غلط است چون مزد و انگیزه با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند.

کمالی افزود: مثلا کارگری که از ایران به ژاپن می‌رود 10 برابر بیشتر از اینجا کار می‌کند که بماند چون دریافتی بیشتری دارد. یا کارگر افغانی که به ایران می‌آید تلاش می‌کند و همین تلاش را در کشور خودش ندارد چون می‌خواهد بماند پس می‌بینیم که مزد و انگیزه رابطه مستقیم دارد.

وی با بیان اینکه حزب کار در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کند، گفت: مدیران کارخانه‌ها و صنایع نیز از همین مسائل ناراضی هستند، هم کارگر و کارفرما ناراضی است و هم دولت و در این شرایط دولت نمی‌تواند مالیات بگیرد و همه داریم همدیگر را به یک شکل منفی می‌سازیم.

کمالی با بیان اینکه حدود 650 هزار میلیارد نقدینگی در جامعه وجود دارد و دولت 450 هزار میلیارد بدهی به کارفرمایان دارد، گفت: تا کی می‌خواهیم در این شرایط بمانیم؟ ما قبل از اینکه انتخابات برگزار شود درخواست جلسه کردیم اما برخی‌ها فکر کردند دنبال پست و مقام هستیم اما این بحث را داریم که اصلاح ساختار در دستور کار دولت قرار بگیرد.

دبیرکل حزب اسلامی کار در پایان خاطرنشان کرد: حزب کار سعی می‌کند در فضای سیاسی حضور همه احزاب اصلاح‌طلب را پاس بدارد و در انتخابات آتی سعی می‌کنیم نقش موثری داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها