امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130353
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گرگان از نقطه صفر مرزی بین استان گلستان و کشور ترکمنستان، لحظاتی پیش روسای جمهور کشورهای

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گرگان از نقطه صفر مرزی بین استان گلستان و کشور ترکمنستان، لحظاتی پیش روسای جمهور کشورهای ترکمنستان و قزاقستان به همراه رئیس جمهور اسلامی ایران برای افتتاح و بهره‎برداری از ایستگاه خط آهن اینچه‎برون که یکی از ایستگاه‎های اصلی کشورمان در مسیر راه‎آهن بین‎المللی شرق دریای خزر است وارد این ایستگاه در خاک جمهوری اسلامی ایران شدند.

این گزارش حاکی است، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این سفر آقای روحانی رئیس جمهور کشورمان را همراهی می‎کند و روسای جمهور سه کشور در حال حاضر در حال بازدید از نمایشگاه توانمندی‎های جمهوری اسلامی ایران در این ایستگاه خط آهن هستند.

یک بخش مهم این نمایشگاه در رابطه با صنایع دستی ایران است که مورد استقبال حاضران در این مراسم قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، راه‎آهن بین‎المللی شرق دریای خزر 926 کیلومتر طول دارد که 146 کیلومتر آن در قزاقستان، 700 کیلومتر در ترکمنستان و 80 کیلومتر آن نیز در ایران قرار دارد.

این خط آهن، کشورهای آسیای میانه و قفقاز را به آب‎های آزاد متصل خواهد کرد.

در سال نخست فعالیت این خط آهن قابلیت حمل بار 1.5 میلیون تن فراهم خواهد شد و به تدریج در آینده نیز شاهد حمل بار 10 میلیون تن را نیز از طریق این خط آهن شاهد خواهیم بود.

این خط آهن در کمتر از 17 ماه و به همت قرارگاه خاتم‎الانبیاء با هزینه‌ای بالغ بر 130 میلیارد تومان ساخته شده است.

افتتاح این خط آهن باعث خواهد شد تا صادرکنندگان با هزینه کمتری به امور تجاری خود بپردازند که نتیجه آن نیز توسعه تجارت و اقتصاد استان و کشور خواهد شد.

از نظر جمهوری اسلامی ایران ساخت و تکمیل زیربناهای ارتباطی میان کشورهای منطقه با هدف توسعه روابط تجاری اقتصادی و دوستی میان ملت‎های منطقه و ارتقاء سطح اقتصادی و تامین امنیت و ثبات همراه خواهد بود.

سرعت بالای قطار بر روی این خط آهن 120 کیلومتر در ساعت است که زمان سفر را کاهش می‎دهد و فاصله حمل از قزاقستان تا خلیج فارس را که 3 هزار کیلومتر است در مدت زمان 20 ساعت طی می‌کند.
انتهای پیام/83004/ط40/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها