امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130373
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام پورمحمدی در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه ما از پنهان ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام پورمحمدی در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه ما از پنهان کاری و عدم شفافیت بسیار آسیب دیده‌ایم، گفت: به همین جهت انتظار ما از رسانه‌ها نقادی است و اینکه شفاف‌سازی کنند.

وی افزود: برای داشتن کشوری بدون فساد نیازمند شفاف‌سازی هستیم چرا که نظام ما یک نظام ضد ظلم، ضد فساد و ضد بی عدالتی است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش ملی ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد در ادامه تصریح کرد: امیدوارم سران قوا و مسئولین دستگاه‌های مختلف در همایش ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد که روز دوشنبه 17 آذرماه برگزار می‌شود گزارشات خوبی را از عملکرد خود به اطلاع مردم برساند.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه دولت و نظام در تلاش جدی برای مبارزه با فساد هستند، گفت: تلاش ما، رسیدن به یک نظام اداری سالم و فاقد هرگونه فساد است.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه چه اقداماتی در دستور کار دارید تا دیگر شاهد پرونده‌هایی همچون پرونده بابک زنجانی و مه‌آفرید نباشیم، گفت: البته کار وزارت دادگستری پیشگیری و جلوگیری از بروز اینگونه پرونده‌هاست و دستگاه قضایی وظیفه برخورد را دارد، دغدغه جدی ما این است که دیگر شاهد پرونده‌های فساد اقتصادی بزرگ نباشیم.

وی ادامه داد: در جلسه غیر علنی مجلس که بعد از پرونده فساد 3 هزار میلیاردی تشکیل شد من به نماینده‌ها گفتم که این روند نظام مالی و اداری هر لحظه ما را نگران می‌کند که شاهد تکرار اینگونه پرونده‌ها باشیم به همین جهت باید این نظام اداری اصلاح شود.

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه دولت جدید به دنبال اصلاح نظام مالی و اداری است، گفت: یکی از اقدامات وزارت دادگستری در بحث تعزیرات حکومتی است که ما با تخلفات برخورد می‌کنیم، بدون شک این سازمان طی سالهای گذشته فعال تر شده و ما نیروهای بیشری را برای پیشگکیری از تخلف در تعزیرات مامور کرده‌ایم که به محیط‌های آلوده بیشتری سر بزنند، ممکن است دستاوردها سریع نبوده باشد اما در نهایت به نتیجه‌های خوبی رسیده‌ایم.

پورمحمدی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا برگزاری این همایش ادامه همایش‌های مبارزه با فساد در سازمان بازرسی است و اینکه بیشترین مشکل در بحث فساد مربوط به عدم نظارت است یا بحث فرهنگی و ساختاری وجود دارد؟ که پورمحمدی در پاسخ گفت: از سال 88 که جمهوری اسلامی ایران رسماً به عضویت کنوانسیون مبارزه با فساد درآمد این همایش‌ها برگزار شد و بیشتر هم در سازمان بازرسی برگزار می‌شد.

وی با اشاره به اینکه این همایش در راستای همان همایش‌های قبلی است، گفت: البته امسال همایش ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد در سطحی وسیع‌تر و با حضور سران قوا برگزار می‌شود و دولت هم مشارکت جدی دارد، ما در دولت‌ قبلی این مشارکت را نداشتیم اما امسال ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خودش پیش‌قدم شده است.

وی ادامه داد: از حوزه‌های مختلفی باید کنترل صورت گیرد که یکی از آنها پیشگیری از ایجاد بسترهای تولید فساد است که این موضوع به قوانین ما باز می‌گردد.

وی موضوع بعدی را بحث فرهنگی عنوان کرد و گفت: فساد به تک تک افراد جامعه باز می‌گردد و همه باید ناظر باشند اما بحث اصلی موضوع نظارت است.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: در هر نظام یک عده هنجارشکن وجود دارد و حتماً هم سیستم‌های حرفه‌ای برای مبارزه با هنجار شکنان فعال است اما امروز سیستم‌های نظارتی ما بجای اینکه با هنجار شکنان برخورد کنند به دنبال تخلفات ریز هستند.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه سطح تخلف و فساد امروز گسترده‌تر شده، گفت: دستگاه‌های نظارتی امروز با طیف وسیع‌تری از متخلفین درگیر هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها