امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130377
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم روز جهانی معلولان و تجلیل از دانش‌آموزان معلول برگزیده علمی، فرهنگی، ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم روز جهانی معلولان و تجلیل از دانش‌آموزان معلول برگزیده علمی، فرهنگی، ورزشی و قرآنی آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران امروز با حضور محسن غفوریان معاون آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، ایوبی مشاور قوه قضاییه، وجیه‌الله پرویزی مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران، پیمان سنندجی مدیرعامل اتوبوسرانی شهرداری، مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران، زارع رئیس سامانه حمل و نقل معلولان و جانبازان شهرداری تهران و جمعی از معلولان و خانواده‌های آنها در مجتمع آموزش استثنایی شهید محبی منطقه 5 تهران برگزار شد.

وجیه‌الله پرویزی مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در سخنانی اظهار داشت: روز 12 آذر یک نماد شناخته شده برای معلولان است.

وی ادامه داد: اعتقاد داریم معلولیت ناتوانی نیست و معلولان ثابت کرده‌اند با سایر استعدادهای خود می‌توانند معلولیت را جبران کنند و در برخی موارد نیز از اعضای عادی جامعه جلوتر هستند.

پرویزی افزود: حدود 10 درصد جمعیت جهان دارای معلولیت است و این هشدار را می‌دهد تا مراقب باشیم و معلولین بزرگترین اقلیت جامعه جهانی هستند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران یادآور شد: به دلیل عقب‌ماندگی و سطح خدمات، 80 درصد افراد معلول در کشورهای جهان سوم هستند و باید بپذیریم یک فرد معلول شهروند جامعه ما است و انتظاراتی مانند حق اشتغال، ازدواج و مسکن دارد.

به گزارش فارس، وی اضافه کرد: در آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران رویکردی بر اساس کیفیت‌بخشی داریم و اولین نیازی که یک دانش‌آموز استثنایی دارد، آموزش و پرورش و حضور در مدرسه است.

پرویزی با اشاره به اینکه معلمان استثنایی معجزه‌گران زمینی هستند، گفت: تغییرات در دانش‌آموزان استثنایی بعد از چند ماه حضور در مدارس قابل دیدن است و در شهر تهران این افتخار را داریم که در خدمت 6 هزار دانش‌آموز با نیازهای ویژه در 7 گروه باشیم که هر کدام دارای شرایط خاص خود هستند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران با اشاره به ساخت اولین گلخانه با امکانات پیشرفته در منطقه 5 تهران در سال گذشته افزود: یکی از دغدغه‌های بچه‌های استثنایی، سرویس ایاب و ذهاب بوده است که آنها را اذیت می‌کرد و با لطف خدا و همکاری دوستان در اداره کل و شهرداری و با توجه به ابلاغ صورت گرفته، ظرف یک تا 2 هفته آینده مبالغ واریز خواهد شد.

وی تصریح کرد: در ایجاد فضاهای آموزشی امسال 5 پروژه داشتیم که 3 پروژه خیرساز و 2 پروژه از اعتبارات دولت است و پروژه صدرا نیز توسط یکی از خیرین در منطقه یک آماده بهره‌برداری است و ما نخستین کانون فرهنگی و تربیتی آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران را طی چند هفته دیگر افتتاح می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها