امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130389
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری تهران امروز در مراسم روز جهانی ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری تهران امروز در مراسم روز جهانی معلولان که در مجتمع استثنایی شهید محبی منطقه 5 تهران برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: بحث حمل و نقل یکی از موضوعات بسیار مهم است که نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

وی ادامه داد: در سال 91 شهردار تهران با تشکیل جلسات مختلف تأکید داشت تا شرایط خوبی برای حمل و نقل معلولان ایجاد کنیم و ما بلافاصله سامانه‌ای را طراحی کردیم که شاید در تمام دنیا بی‌نظیر باشد.

سنندجی افزود: متأسفانه اتوبوس‌های ما فقط برای یک بخشی از جامعه قابل استفاده بود و تصمیم گرفتیم تا اتوبوس‌های دو کابین وارد سیستم شود.

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری تهران یادآور شد: از 7 هزار دستگاه اتوبوسی که در شهر تهران فعالیت می‌کند فقط هزار دستگاه اتوبوس دو کابینه است و دارای شرایط استفاده برای همه اقشار جامعه است که امیدواریم این تعداد به طور کامل دارای این ویژگی‌های شهری و برای همه اقشار جامعه باشد.

وی اضافه کرد: مسئولیت این سامانه به اتوبوسرانی سپرده شد و امروز تمام نقاطی که برای جذب مسافر است، پوشش می‌دهیم و اتفاق بزرگی که امسال افتاد شرایطی است که از اول مهر تمام مدارس استثنایی شهر تهران را تحت پوشش قرار داده‌ایم.

سنندجی با اشاره به اینکه از امسال با توجه به جلساتی که با مسئولین آموزش و پرورش استثنایی داشته‌ایم، قرار شد تمامی مدارس را تحت پوشش قرار دهیم، گفت: امروز بیش از 28 مدرسه را تحت پوشش قرار داده‌ایم و در قالب سرویس مدارس بهترین اتوبوس‌ها را در اختیار آنها گذاشته‌ایم و هزینه بقیه را نیز واریز می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری تهران تصریح کرد: برای سایر مدارس که نیاز به اجاره خودرو است نیز تعهدات انجام شده است و مرکز سامانه معلولان را با 20 دستگاه شروع کردیم و امروز به 115 دستگاه رسیده و از 60 دستگاه ون به  100 دستگاه رسانده‌ایم و در اعتبارات خود در سال 94 گسترش آن را پیش‌بینی کرده‌ایم.

سنندجی بیان کرد: تا پایان سال جاری همه اتوبوس‌هایی که پله‌دار هستند مانند یک کابین و 2 کابین مجهز به سیستم اعلام ایستگاه در داخل اتوبوس می‌شوند که این از سال 89 تا به امروز برای طراحی‌اش زحمت کشیده شده تا ایستگاه بعدی در داخل اتوبوس‌ها اعلام شود.

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری تهران خاطر نشان کرد: با نگاهی که وجود دارد سال 94 سالی است که همه این امکانات با ورود اتوبوس‌ها، مناسب‌سازی ایستگاه‌ها، خط‌کشی‌ها و پیاده‌روها شرایط خوبی برای معلولان ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها