امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130391
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
عادل مقصودی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از اعزام اولین گروه درمانی حج عمره سال 94- 93 خبر داد.

عادل مقصودی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از اعزام اولین گروه درمانی حج عمره سال 94- 93 خبر داد.

وی گفت: این گروه شامل 35 نفر از پزشکان متخصص، عمومی، پرستاران و گروه پشتیبانی فردا شب به مقصد مدینه اعزام می‌شوند.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با بیان اینکه یک گروه 4 نفره نیز شب گذشته از دوبی به مدینه اعزام شده است، گفت: بعد از گذشت چند روز از استقرار گروه درمانی در مدینه 20 نفر از آنها به مکه اعزام شده و گروه جدیدی برای جایگزینی آنها از تهران به مدینه وارد می‌شوند.

وی ادامه داد: در شهر مدینه یک درمانگاه شبانه‌روزی، 2 مطب 16 ساعته و 2 مطب 12 ساعته دایر خواهد شد که در درمانگاه شبانه‌روزی پزشک عمومی، متخصص داخلی و متخصص زنان به صورت 24 ساعته حاضر هستند.

به گفته مقصودی‌نژاد در شهر مکه نیز یک درمانگاه شبانه‌روزی، 2 مطب 16 ساعته و 4 مطب 12 ساعته احداث می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اعزام خانم‌های پا به ماه به حج ممکن است یا خیر، گفت: طبق قوانین اعزام خانم باردار به حج تمتع کلاً ممنوع است اما در حج عمره این خانم‌ها اگر در ماه سوم تا پنجم بارداری باشند با نظر پزشک فوق‌تخصص زنان و زایمان به حج اعزام می‌شوند.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر ادامه داد: اما اگر خانمی در ماه‌های منتهی به زایمان باشد به حج اعزام نشده و پس از زایمان می‌تواند به سرزمین وحی سفر کند.

مقصودی‌نژاد در مورد اینکه آیا طی سال‌های اخیر موردی از زایمان زائران ایرانی در عربستان هنگام مناسک حج مشاهده شده است یا خیر،‌ گفت: در سال‌های دور مواردی بود اما چندین سال است که این اتفاق رخ نداده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار