امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130394
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان که در رأس یک هیأت عالیرتبه حقوق ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان که در رأس یک هیأت عالیرتبه حقوق بشری به ایتالیا سفر کرده است با سانتا کروچه رئیس دیوان عالی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

محمدجواد لاریجانی در این دیدار ضمن تشریح سیستم قضایی کشورمان به تبیین جایگاه قوه قضائیه در نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشورمان پرداخت و گفت: از ویژگی های منحصر به فرد دستگاه قضایی ایران مستقل بودن آن از سایر قوا و باز بودن آن است که سبب می شود اولا همه چیز در آن شفاف باشد و ثانیا اگر نقصی پدیدار شد، سیستم خودش آن را اصلاح می کند چرا که مراحل چک و بازرسی و نظارت در حد بسیار بالایی قرار دارد.

لاریجانی در ادامه به اهمیت جایگاه حقوق بشر در کشورمان اشاره کرده و گفت: حقوق بشر یک موضوع مهم در توسعه مدنی ما محسوب می شود که از سه بعد توسعه مفهمومی،  تصویب قوانین و مکانیزم های اجرایی و نظارتی به آن پرداخته می‌شود.

لاریجانی در پایان این دیدار با بیان اینکه هدف از این سفر گسترش همکاری های قضایی و حقوق بشری بین دو کشور است از رئیس دیوان عالی ایتالیا برای سفر به ایران و آشنایی دقیق تر با مکانیزم ها و سیستم قضایی جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آورد.

در این دیدار سانتا کروچه رئیس دیوان عالی ایتالیا نیز ضمن ابراز خرسندی از میزبانی هیأت عالیرتبه ایرانی گفت: ما از اینکه با کشور ایران که دارای توانمندی های زیادی است تعامل داشته باشیم استقبال می کنیم.

کروچه در ادامه افزود: معتقدم گسترش همکاری ها و تعاملات حقوق بشری و قضایی میان ایران و ایتالیا بخصوص بعد از علایم گشایشی که با انتخاب دکتر روحانی نمایان شده است می تواند منجر به نزدیکی بیشتر دو کشور شود.

رئیس دیوان عالی ایتالیا در ادامه با اشاره به سمینار حقوق بشری و قضایی مشترک دو کشور در سیراکوزا، تاکید کرد تردیدی نیست که حضور شما در ایتالیا  بهترین فرصت برای تضارب آراء است و نقش مهمی در گسترش روابط دو کشور خواهد داشت.

رئیس دیوان عالی ایتالیا گفت: ما باید در مورد مسائلی که با یکدیگر اختلاف داریم گفتگو کنیم و بسیار خرسند هستیم که اکنون میزبان یک هیأت عالیرتبه قضایی هستیم که می توانیم دغدعه های موجود را با یکدیگر در میان بگذاریم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها