امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130399
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: از روز یکشنبه هفته گذشته وزارت کشور عراق اعلام کرد زائران اربعین می‌توانند در مرزها ویزا ...

سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: از روز یکشنبه هفته گذشته وزارت کشور عراق اعلام کرد زائران اربعین می‌توانند در مرزها ویزا بگیرند و هم‌اکنون مردم مختار هستند که مسیر اعزام به کربلای معلی در ایام اربعین حسینی را انتخاب کنند.

وی افزود: تا این لحظه عده‌ای از این طریق به مرزها رفته‌اند و بخش دیگری نیز به دفاتر خدمات زیارتی برای دریافت ویزا مراجعه کرده‌اند و تاکنون 150 هزار ویزا از طریق دفاتر زیارتی اخذ شده است.

وی اظهار داشت: در مجموع تاکنون 150 هزار نفر از دفاتر خدمات زیارتی و 100 هزار نفر از دفاتر دیگر ویزا دریافت کردند و در مجموع نزدیک به 300 هزار نفر از طرف کنسولگری‌ها موفق به اخذ ویزا شدند که اگر پیش‌بینی ما اعزام 700 هزار نفر در ایام اربعین به کربلای معلی باشد حدود 350 هزار نفر از طریق مرزها برای دریافت ویزا اقدام کرده‌اند که بیشتر مردمان بومی‌ مناطق جنوبی کشور هستند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: تا این لحظه در مرزها جمعیت زیادی وجود دارد و زائران در طرف ایران هیچ‌گونه معطلی ندارند چون تمام عوارض و حتی عوارض شهرداری‌ها نیز حذف شده است و تمام زائران تحت پوشش بیمه رایگان و خدمات درمانی رایگان قرار دارند.

اوحدی افزود: بنابراین در طرف ایرانی، ایستایی نداریم، اما آن طرف مرز، زائرانی که ویزا ندارند در حدود 7 ساعت ممکن است در مرزها معطل شوند.

وی ادامه داد: در ستاد اربعین قرارگاه‌هایی با همکاری هلال‌احمر و مجموعه راهیان نور در سه مرز تشکیل شده است که تاکنون 30 هزار اسکان موقت را برای زائران فراهم کرده‌اند و 140 چشمه سرویس نیز برای زائران احداث شده است که اگر حماسه خیرین نبود، با گرفتاری‌های زیادی در مرزها مواجه می‌شدیم.

اوحدی در خصوص اینکه پول ویزای زائران عتبات عالیات به کنسولگری‌های تعلق دارد، گفت: براساس دستور و فرمایش مقام معظم رهبری و براساس مصوبات سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری، حتی یک ریال از بابت ویزای زائران عتبات عالیات و اربعین نصیب سازمان حج و زیارت نمی‌شود و پول ویزا صددرصد متعلق به کنسولگری‌ها است.

اوحدی افزود: تمام تلاش سازمان حج و زیارت این است که زائران براساس قیمت تمام‌شده به عتبات عالیات مشرف شوند و ما که بیمه رایگان و خدمات درمانی رایگان را برای زائران فراهم کرده‌ایم و از محل اعتبارات خود برای زائران امکانات اقامتی فراهم کرده‌ایم، به دنبال این مباحث نیستیم و این در ادبیات و فرهنگ سازمان حج نیست و ما امیدواریم بتوانیم خدمت صادقانه‌ای را به زائران ارائه دهیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها