امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130400
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خداداد ابراهیمی امروز در هفتمین سری از سلسله‌ نشست‌های تخصصی دفتر مطالعات و ...

به گزارش خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خداداد ابراهیمی امروز در هفتمین سری از سلسله‌ نشست‌های تخصصی دفتر مطالعات و برنامه& zwnj;ریزی رسانه‌ها با موضوع چالش‌های رسانه‌های محلی در برابر رسانه های سراسری اظهار داشت: نشریات سراسری 31 نشریه دیگر همزاد خود را تولید و تکثیر می‌کنند و به عنوان ویژه‌نامه که معضلی برای نشریات محلی شده‌اند منتشر و تولید می‌کنند.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی در ادامه گفت: اغلب مسئولان به علت لابی‌هایی که انجام می‌شود بیشترین توجه را نسبت به نشریات سراسری دارند.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به قابلیت‌های نشریات محلی ادامه داد: در ایام محرم و روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی 5 هزار زائر در استان ایلام حضور می‌یابند که مشتاق خواندن صفحات عربی نشریات محلی هستند.

به گفته رئیس هیأت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی؛ هم‌اکنون نشریات محلی به دو زبان آذری به فارسی، عربی به فارسی، کردی به فارسی و ... منتشر می‌شوند.

وی با بیان اینکه این مطبوعات می‌توانند گفتمان انقلاب اسلامی را به آن سوی مرزها ببرند، ابراز داشت: چه مشوق‌هایی تاکنون برای نشریات محلی در نظر گرفته شده است.

وی با تأکید بر تولید محتوای بومی ادامه داد: مطبوعات محلی با شمشیر چوبین در صحنه‌های فرهنگی و دست خالی حضور پیدا می‌کنند و بدون داشتن چاپخانه و خبرنگاران حرفه‌ای به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

ابراهیمی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه هم‌اکنون برخی از تحریریه‌ها در نشریه‌های محلی توسط یک نفر اداره می‌شوند، ابراز داشت: در کجای دنیا یک تحریریه توسط یک شخص اداره می‌شود؟

وی از عدم بازدید مسئولان و وزرا در نمایشگاه مطبوعات از مطبوعات محلی انتقاد کرد و بیان داشت: همیشه به زرق و برق‌ها نگاه می‌شود و به محتوا و شجاعت مطبوعات محلی توجهی نمی‌شود، بر همین اساس می‌توان گفت حکایت مطبوعات محلی حکایت دارا و ندار است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها