امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۱۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130402
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین حیدری امروز در نشست تخصصی چالش‌های رسانه های محلی در برابر رسانه‌های ...

به گزارش خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین حیدری امروز در نشست تخصصی چالش‌های رسانه های محلی در برابر رسانه‌های سراسری که در محل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار شد اظهار داشت: هم‌اکنون برخی از روزنامه های سراسری از جمله روزنامه های همشهری، ایران و جام جم، آگهی‌های سراسری و میلیونی را به خود اختصاص می دهند و چیزی برای نشریات شهرستان‌ها و استان‌ها نمی‌ماند.

مدیرعامل اتحادیه‌ مطبوعات محلی در ادامه افزود: چرا باید ویژه‌نامه های مطبوعات سراسری در شهرستان‌ها توزیع شود؟ اینها که تهران را قبضه کرده‌اند با انتشار و توزیع ویژه‌نامه‌های خود در شهرستان‌ها آگهی‌های استان‌ها را نیز به خود اختصاص می‌دهند و این یک تبعیض است.

وی همچنین با انتقاد از تعداد اندک کارکنان نشریات در استان‌ها و شهرستان‌ها گفت: چرا باید در تهران با 100 نفر کارمند نشریه‌ای فعالیت داشته باشد و در شهرستان‌های کشور فقط دو نفر یک نشریه را بگردانند؟

حیدری با اعلام اینکه نشریات شهرستان‌ها به خوبی می‌توانند کیفیت امور را ارتقاء دهند، ابراز داشت: اینکه نمایندگان مجلس، شهرداری‌ها و استانداری‌ها بدون ضابطه روزنامه تهیه می‌کنند و آگهی‌ها را به خود اختصاص می‌دهند باز جای تأمل دارد چرا که حوزه فعالیت آنها همین شهرستان‌ها است، اما انتشار ویژه‌نامه‌های روزنامه های سراسری در شهرستان‌ها و چاپ آگهی‌ها در آنها چیزی جز تبعیض نیست.

وی در ادامه از عدم وجود کیوسک‌های مطبوعاتی در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف انتقاد کرد و بیان داشت: در استان اصفهان فقط 15 کیوسک مطبوعاتی داریم.

وی یادآور شد: به دلیل فقر و همچنین تبعیض‌ها از 1800 نشریه محلی فقط 500 نشریه باقی مانده است و مابقی از بین رفته‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها