امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130410
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی گرانمایه‌پور در نشست تخصصی چالش‌های رسانه‌های محلی در برابر رسانه‌های سراسری که در ...

به گزارش خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی گرانمایه‌پور در نشست تخصصی چالش‌های رسانه‌های محلی در برابر رسانه‌های سراسری که در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه برگزار شد، با بیان اینکه سال ها است که بحث مطبوعات محلی گل کرده است، اظهار داشت:‌ این در حالی است که نشست‌ها در این باره عملاً به رنج‌نامه‌ها خلاصه می‌شود.

این استاد علوم ارتباطات در ادامه افزود: بروز و ظهور رسانه‌های موبایلی و موازی درنهایت موجب شده است که مراجعه به روزنامه‌ها کاهش یابد.

وی در ادامه به تشکیل کمیته‌ای در وزارت ارشاد توصیه کرد و بیان داشت: وزارت ارشاد به عنوان نهاد متولی می‌تواند کمیته‌ای تشکیل دهد تا روزنامه‌ها چند به چند تجمیع شوند و در برابر تجمیع روزنامه‌ها و نشریات محلی امتیازاتی از سوی وزارت ارشاد به آن ها اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه عصر امروز عصر رقابت نانوشته است، ادامه داد: مطبوعات، روزنامه‌ها و مجلات جدید در راه هستند و تفکر اقتصادی در مطبوعات شرط اول است.

وی با انتقاد از وجود برخی مسائل در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، ابراز داشت: متأسفانه در نمایشگاه مطبوعات به جای خرید و فروش امتیاز روزنامه و سهام روزنامه‌ها، شاهد هنرنمایی برخی از فوتبالیست‌ها یا عمو پورنگ بودیم.

گرانمایه‌پور با بیان اینکه ادارات کل ارشاد استان‌ها می‌توانند دانشکده خبر راه‌اندازی کنند، گفت: در آینده شرایط اقتصادی شاید به شکلی باشد که وزارت ارشاد دیگر نتواند به مطبوعات و نشریه‌ها سوبسید دهد و بر همین اساس باید طرح اقتصادی شدن مطبوعات شهرستان‌ها مورد توجه قرار گیرد.

این استاد و کارشناس علوم ارتباطات، خاطرنشان کرد: مؤسسات مطبوعاتی قوی در شهرستان‌ها با ادغام مطبوعات محلی می‌توانند شکل بگیرند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها