امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130413
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سیدتقی نوربخش با حضور در استان گیلان و در دیدار با نمایندگان شهرستان‌های این استان درباره مشکلات بیمه‌ای و درمانی در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سیدتقی نوربخش با حضور در استان گیلان و در دیدار با نمایندگان شهرستان‌های این استان درباره مشکلات بیمه‌ای و درمانی در استان گیلان اظهار داشت: در سالیان گذشته در سازمان تأمین اجتماعی مسائل حاشیه‌ای بسیار بوده است ولی در حال حاضر این مسائل وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی علی‌رغم مشکلات به پایداری نسبی منابع و مصارف رسیده است، گفت: مطالبات مراکز طرف قرارداد تأمین اجتماعی در این استان تا پایان مهرماه پرداخت شده است و روند مطلوبی را در پرداخت مطالبات در این استان داشته‌ایم.

وی درباره بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: تمامی منابعی که امسال برای بیمه کارگران ساختمانی جذب کرده‌ایم 370 میلیارد تومان بوده است که در همین بخش سال گذشته 1400 میلیارد تومان دریافت کردیم و توانستیم 800 هزار نفر از کارگران ساختمانی را بیمه کنیم که امسال به دلیل کمبود منابع باید 500 هزار نفر از بیمه‌شدگان را خارج می‌کردیم که این اتفاق نیفتاد.

وی به مشکلات اقتصادی و اجتماعی در این استان از جمله بیکاری اشاره کرد و گفت: درنظر داریم پروژه‌های اقتصادی و اجتماعی در استان را زیرساخت‌های لازم برای آن را فراهم کنیم.

* بیکاری از معضلات اصلی استان گیلان است

در ادامه شکری نماینده مردم تالش اظهار داشت: مشکلات متعددی واحدهای تولیدی در این شهرستان دارند و استان گیلان 16 شهرستان دارد که بیکاری از معضلات اصلی آن محسوب می‌شود و جزو سومین یا چهارمین استان کشور از نظر بیکاری است.

نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی گفت: چند واحد اقتصادی در این استان فعال نیستند که پتانسیل احیا شدن و اشتغال را دارد.

در ادامه خسته‌بند نماینده مردم انزلی درباره معضل بیمه صیادان استان گیلان اظهار داشت: در سفر دولت به این استان مصوب شد کار صیادی به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب شود که تاکنون این اتفاق صورت نگرفته است.

وی افزود: حدود 6 هزار نفر صیاد در گیلان شاغل هستند که 4 هزار نفر آنها در مازندران فعالیت می‌کنند که باید برای بیمه این افراد اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: در انزلی که 10 درصد بیمه‌شدگان استان گیلان را شامل می‌شود نیاز به یک پلی‌کلینیک شبانه‌روزی دارد.

پس از اتمام مشکلات بیمه‌ای و درمانی استان گیلان از زمان نمایندگان شهرستان‌های گیلان، نوربخش افزود: با توجه به آمار بیمه‌شدگان در این استان، سعی می‌شود وضعیت اقتصادی، اشتغال و درمان را در شهر این استان بهبود دهیم.

وی افزود: از فردا در تمامی شهرها از وضعیت درمانی بازدید می‌شود و مسئولان درمانی تأمین اجتماعی نیز در جهت ارتقای کیفیت اقدام می‌کنند.

نوربخش خبر داد: از شنبه هفته آینده نیز یک سری تسهیلات کوتاه‌مدت از طریق بانک رفاه گیلان به مستمری‌بگیران توزیع می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها