امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130417
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 89
«عمرضواک» سخنگوی والی هلمند در جنوب افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، گفت: نیروهای امنیتی دراین ولایت ...

«عمرضواک» سخنگوی والی هلمند در جنوب افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، گفت: نیروهای امنیتی دراین ولایت تدابیر جدی را اتخاذ کرده‌اند تا از نفوذ دوباره شبه نظامیان طالبان جلوگیری کنند.

وی گفت: این تدابیر بگونه‌‌ای است که نیروهای امنیتی، با راه اندازی گشت 72 ساعته تمام مناطق ولایت هلمند را بررسی و تحت کنترل خود قرار می‌دهند.

وی تأکید کرد: تمام نیروهای امنیتی مستقر در ولایت هلمند بطور کامل آماده‌اند که از این ولایت دربرابر تهدیدات بالقوه تروریست‌های داخلی و خارجی دفاع نمایند.

سخنگوی والی هلمند افزود: گزارش‌هایی وجود دارد که حمله کنندگان اخیر در مناطق «شورابک» این ولایت، اتباع خارجی بویژه پاکستانی‌ بوده‌اند.

سخنگوی والی هلمند در بخش دیگر صحبت‌های خود اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده در این ولایت، کمبود افراد فنی در زمینه خنثی‌ سازی مین‌های کنار جاده‌ای است که همواره سبب کندتر شدن عملیات‌ نیروهای امنیتی و در برخی موارد تلفات می‌گردد.

وی همچنین تأکید کرد: تجهیز نبودن نیروهای امنیتی این ولایت به سلاح سنگین یکی دیگر از مشکلاتی است که نیروهای امنیتی را با چالش جدی مواجه ساخته است.

وی تصریح کرد: موضوع کمبود افراد فنی و تجهیزات نیروهای امنیتی این ولایت را با هیئت دولت مرکزی که در روزهای اخیر از این ولایت بازدید کرد، در میان گذاشته است.

وی افزود: هیئت دولت نیز وعده جدی داده که در رفع مشکلات موجود و بهبود وضعیت امنیتی دراز مدت در این ولایت اقداماتی را انجام دهند.

عمر ضواک، سخنگوی والی هلمند ابراز امیدواری کرد که دولت مرکزی به خواسته‌های آنان جواب مثبت دهد و مساعدت لازم را درجهت بهبود اوضاع امنیتی این ولایت انجام دهند.

وی همچنین وضعیت فعلی ولایت هلمند را آرام توصیف نموده و تأکید کرد: نیروهای امنیتی افغانستان، باتلاش شبانه روزی سعی دارند تا امنیت تمام مناطق این ولایت را تأمین کنند.

ولایت هلمند در جنوب افغانستان و هم‌مرز با پاکستان یکی از ولایت‌های ناامن این کشور به حساب می‌آید و شبه نظامیان طالبان دراین ولایت حضوری گسترده دارند.

طالبان چند روز قبل با راه اندازی حمله گروهی بر پایگاه نظامی «باستیون» پایگاهی که طی 13 سال گذشته در اختیار نظامیان انگلیسی بود، چند روز با نیروهای مستقر دراین پایگاه درگیر شدند.

براساس گزارش‌ها، مهاجمان به ولایت هلمند، یونیفورم نیروهای دریایی آمریکا، کلاه ضد مرمی، بمب‌های دستی، وسایل آتش‌زا، مواد خوراکی بسته بندی شده خارجی و سلاح‌های سبک و سنگین نیز در اختیار داشتند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها