امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130425
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در دومین کنفرانس بین‌المللی همبستگی با ملت فلسطین بر حق بازگشت فلسطینی‌ها به وطن خود ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در دومین کنفرانس بین‌المللی همبستگی با ملت فلسطین بر حق بازگشت فلسطینی‌ها به وطن خود تاکید شد. این کنفرانس سه‎شنبه شب (دیشب) در بیروت برگزار شد.

بنا به گزارش وبگاه خبری «هلا فلسطین»، در کنفرانس مربوط محمد الهندی نماینده جهاد اسلامی در لبنان و شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان حضور داشت و «اسماعیل هنیه» نماینده حماس از نوار غزه با ویدئو کنفرانس شرکت کرد.

الهندی در سخنانی گفت: اصل متفرق کردن ملت فلسطین بر اساس پاکسازی نژادی اسرائیلی و با تخریب صدها شهر و روستا صورت گرفت و در این راه کشتارهای بسیاری در مقابل چشم جهانیان در سال 1948 در فلسطین انجام شد که درنتیجه آن هزاران فلسطینی از خانه و کاشانه خود آواره شدند.

وی افزود: سپس نوبت به «نکبت دوم» رسید و با شانه خالی کردن اعراب و فلسطینیان از حق بازگشت، حق ما از سرزمین را فقط محدود به مرزهای 1967 کردند و دشمن صهیونیستی را به عنوان مسئول جنایات سال 48 بخشیدند.

این نماینده جهاد اسلامی در ادامه گفت که حق بازگشت حقی قانونی و ثابت است اما به دور از شعار آزادسازی فلسطین نیست و هر کس بخواهد شعار حق بازگشت را جایگزین آزادسازی فلسطین کند ، قصد دارد از مسئولیتش در قبال فلسطین شانه خالی کند . وی تاکید کرد که انچه با زور گرفته شده با مقاومت پس گرفته می‌شود و باید راه مقاومت ادامه یابد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها