امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130437
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دبیر خانه جریان 14 مارس لبنان طی پیامی از ایجاد مذاکرات بین این جریان و جریان 8 مارس ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دبیر خانه جریان 14 مارس لبنان طی پیامی از ایجاد مذاکرات بین این جریان و جریان 8 مارس استقبال کرد.

جریان 14 مارس، جریان نزدیک به عربستان و به رهبری سعد حریری است که اختلافات جدی با جریان 8 مارس به رهبری حزب‌الله لبنان دارد.

به گزارش وبگاه النشرة لبنان، در این پیام، مذاکرات تنها راه حل مشکلات و برقراری امنیت و فائق آمدن بر فتنه‌های مذهبی و قومی دانسته شده است.

همچنین نسبت به انتخاب رئیس‌جمهور نیز ابراز امیدواری شده است.

هماهنگی‌ها برای آغاز مذاکرات مستقیم حزب‌الله لبنان  (8 مارس) و جریان المستقبل (14 مارس) ادامه دارد. قرار است «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان ریاست این گفت‌وگوها را در پارلمان لبنان بر عهده داشته باشد.

در همین راستا روزنامه لبنانی «السفیر»، گزارش داد که «علی حسین خلیل» وزیر دارایی لبنان و «نادر الحریری» رئیس دفتر «سعد الحریری» دیدارها و ارتباطاتشان برای زمان بندی مذاکرات حزب الله و جریان مستقبل را ادامه می‌دهند.

گزارش‌های خبری نشان می‌دهد، اولین جلسه از مذاکرات حزب الله و جریان المستقبل هفته آینده در «عین التنینه» به ریاست نبیه بری برگزار می‌شود.

حسن خلیل به روزنامه السفیر گفت، مقدمه‌چنینی برای آغاز مذاکرات تقریبا به پایان رسیده و دو طرف منتظر اعلام تاریخ آغاز رایزنی‌ها از سوی «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها