امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130444
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از العربیه، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در نشست خبری با حیدر العبادی نخست ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از العربیه، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در نشست خبری با حیدر العبادی نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه بغداد متحد پاریس است تاکید کرد که حمایت نظامی فرانسه از عراق در جنگ با داعش ادامه خواه یافت.

اولاند همچنین در این دیدار تاکید کرد که با العبادی درباره تشکیل صندوق بین المللی در راستای کمک به توسعه مناطق آزاد شده(از دست داعش) بحث کردیم.
رئیس جمهور فرانسه در ادامه با اشاره به اینکه ارتش عراق در نبرد با داعش پیروزی‌های سیاسی و نظامی به دست آورده است، ابراز داشت که نیروهای فرانسه در منطقه حضور دارند، جنگنده‌های ما در اردن استقرار حضور دارند و آماده‌اند تا فعالیت خود را به سرعت گسترش دهند، فعالیت در قالب ائتلاف بین المللی.
وی تصریح کرد که فرانسه میلیون‌ها یورو کمک‌های بشردوستانه به عراق داده است ولی با این وجود باید تلاش بیشتر انجام دهیم.فرانسه آماده است تا همکاری بلند مدتی با عراق داشته باشد و می خواهیم در زمینه‌های مربوط به انرژی،‌آموزش و حمل‌ونقل با بغداد همکاری کنیم؛ می‌خواهیم حمایت کامل سیاسی، نظامی، بشردوستانه و مالی از عراق داشته باشیم.
العبادی هم در این نشست خبری با اشاره به اینکه قرار است مقر فرماندهی برای آزادی استان نینوا از دست داعش تشکیل شود، تصریح کرد که دولت بغداد برای آزاد کردن تمام مناطق این کشور از دست داعش تلاش می‌کند.
نخست وزیر عراق در ادامه ابراز داشت که نیروهای عراقی پیشروی‌های قابل توجهی به سمت شمال داشته‌اند و به استان نینوا رسیده اند که با هماهنگی عشایر الانبار بود. 
وی که امشب پس از دیدار با مقامات بلژیک و حضور در نشست کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش راهی پاریس شده، ابراز داشت که روابط خارجی عراق بهبود یافته و این مسیر توسط دولت بغداد ادامه خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه مناطقی از عراق که در کنترل داعش بوده‌اند آسیب‌های جدی دیده‌اند،‌تصریح کرد که دولت بغداد برای بازسازی این مناطق با مشکل مواجه است و دولت عراق به دلیل بی‌ثباتی قیمت نفت از کسری بودجه رنج می‌برد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها